Jednou vetou

Slovenky utrpeli v prvom zápas play off debakel od Švédok

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Slovenské hádzanárky prehrali v sobotnom prvom zápase play off kvalifikácie MS 2019 vo švédskej Karlskrone hladko 18:33. Zverenky trénera Jána Packu nastúpili bez viacerých opôr na čele s najlepšou hráčkou za rok 2018 Máriou Holešovou. Slovenky strelecky potiahli Réka Bíziková so siedmimi gólmi a Monika Rajnohová, ktorá sa presadil šesťkrát. Odveta je na programe vo štvrtok od 18.00 h v Šali.

Víťazom 20. etapy Španiel Bilbao, v ružovom aj naďalej Carapaz

play off kvalifikácie MS 2019 – prvý zápas

Karlskrona
Švédsko – Slovensko 33:18 (18:10)
Najviac gólov: Hagmanová 7, Strömbergová, Mässingová po 5 – Bíziková 7, Rajnohová 6, Fiľková-Trehubová 3

V úvode zápasu sa obe družstvá trápili v ofenzíve, svoje šance premrhali Slovenky aj domáce z protiútokov. Skóre otvorila až v 5. minúte Fiľková-Trehubová. Švédky však vzápätí vyrovnali a otočili na 2:1.

Potom opäť úradovali obrany, ale Švédky postupne potvrdili úlohu favoritiek a získavali prevahu. Štyrmi gólmi za sebou odskočili súperkám a v prvom polčase si vypracovali pohodlné osemgólové vedenie.

Slovenky po výbornom výkone v Nitre zdolali Švédky 3:0

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, Slovenkám sa nedala uprieť snaha, ale robila im ťažkosti obrana Švédok, navyše zlyhávali v koncovke a nedokázali sa presadiť ani zo sedmičkových hodov. Naopak, domáce pokračovali a neuspokojili sa s náskokom. Do odvety si napokon vypracovali 15-bodový náskok a sú jednou nohou na MS.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu