Slovenky zdolali Estónsko vysoko 10:3 a vyhrali C-skupinu svetového šampionátu vo Florbale

Ilustračné foto

TASR

Slovenské florbalistky vyhrali aj svoj druhý duel na svetovom šampionáte v Bratislave, keď si v sobotu poradili s Estónskom vysoko 10:3. Zverenkyne trénera Michala Jedličku si tak už v predstihu zabezpečili prvenstvo v základnej C-skupine a postup do osemfinále. V zápase sa blysla štyrmi gólmi a štyrmi asistenciami Paulína Hudáková.

V záverečnom zápase skupiny nastúpia Slovenky v nedeľu o 17.30 h na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu proti Austrálii.

C-skupina:

Slovensko – Estónsko 10:3 (2:1, 5:2, 3:0)

Góly: 16. P. Hudáková (Košturiaková), 19. Dzurinová (Kvasková), 22. Košturiaková (Ďuríková), 23. P. Hudáková (Ferenčíková), 34. P. Hudáková (Košturiaková), 36. Ferenčíková (P. Hudáková), 40. P. Hudáková (Ferenčíková), 44. Ďuríková (P. Hudáková), 55. Boľová (P. Hudáková), 57. Košturiaková (P. Hudáková) – 7. Parniková (Vaartová), 28. Vaartová (Kaugesaarová), 31. Klavanová (Kutisaarová). Rozhodovali: Krives – Snellmann (obaja Fín.), vylúčenia: 0:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 958 divákov.

Zostava SR: Krištofová – Šponiarová, Ďuríková, Bobotová, Šidlová, Robová, Kocúrová – Ferenčíková, Košturiaková, P. Hudáková – K. Hudáková, Trošková, Klapitová – Cupráková, Dzurinová, Kvasková – Pintérová, Grossová, Boľová

Priebeh zápasu

Slovenky boli od začiatku lepšie, vypracovali si aj prvé gólové šance, no skóre otvorili ich súperky. V 7. minúte sa presadila Parniková. Slovenkám sa podarilo otočiť ešte do konca úvodnej tretiny. V 16. minúte vyrovnala P. Hudáková a o tri neskôr poslal domáce do vedenia Dzurinová.

Krátko po prestávke pridali presné zásahy Košturiaková a P. Hudáková a Slovenky viedli 4:1. Estónky dokázali ešte odpovedať, keď Vaartová a Klavanová znížili na rozdiel jediného gólu, no to bolo z ich strany všetko a v ďalšom priebehu jasne dominovali domáce reprezentantky. P. Hudáková skompletizovala hetrik v 34. minúte a v 40. zvýšila už na 7:3.

Tretie dejstvo bolo už jasne v réžii Sloveniek, ktoré pridali ďalšie tri góly a zaokrúhli ich počet na desať. V 44. minúte sa presadila Ďuríková v 55. Boľová a v 57. uzavrela skóre Košturiaková.

Môže vás zaujímať

Slovan sa chce rozlúčiť víťazne, Šporar myslí na gól Brage