Jednou vetou

Slovenská futbalová 16-ka vstúpila do turnaja v Starej Pazove prehrou so Srbskom

Ilustračné foto, archív

foto: TASR/AP

Slovenským futbalovým reprezentantom do 16 rokov nevyšiel vstup do turnaja Development Cup v Starej Pazove. Domácim srbským rovesníkom podľahli v utorok 1:3. Jediný gól SR strelil v 70. minúte za stavu 0:2 útočník Slovana Bratislava Rudolf Božík.

Druhý zápas na turnaji odohrá slovenská „šestnástka“ vo štvrtok o 12.00 h, keď nastúpi proti Ekvádoru. Informoval o tom oficiálny webový portál SFZ.

Development Cup /zdroj: futbalsfz.sk/:
Srbsko „16“ – SLOVENSKO „16“ 3:1 (1:0)
Góly: 40. Krstič, 69. Ajdar, 79. Jankovič – 70. Božík. ŽK: Hečko.
Zostava SR „16“: Baláž – Kopásek (57. Mičák), Mazovský, Hečko (74. Szalma), Kukuč – Urgela (74. Sečanský), Karhan (67. Jambor), Kudlička (57. Prachar) – Demitra, Božík, Kotlár (67. Belko).

Branislav Fodrek, tréner SR „16“: „Celý zápas bol súper futbalovejší a lepší, pravda, ak by sme premenili aspoň jednu, či všetky tri najväčšie šance za stavu 0:0, bol by konečný výsledok iný. Robili sme chyby v defenzíve, neraz ich naprával Baláž, ale napokon aj on kapituloval. Po prestávke výkon domácich rástol, veľmi nás nepúšťali do nebezpečného priestoru, zvýšili svoj náskok a keď sme sa predsa len gólovo presadili aj my, vedeli rovnako odpovedať. Aj preto považujem výsledok za spravodlivý.“

Výsledok druhého zápasu na turnaji:
Španielsko „16“ – Ekvádor „16“ 4:

Môže vás zaujímať

Samuel Mráz strávil týždeň v izolácii, bez opakovaného testu však už trénuje