Jednou vetou

Slovenské futbalistky postúpili do semifinále

Slovenské futbalistky zdolali

foto: TASR

Slovenské reprezentantky v unifikovanom futbale postúpili na medzinárodnom turnaji v Chicagu už do semifinále. V skupine si poradili najskôr s domácim tímom USA 8:2 a potom zdolali aj Brazíliu 5:0. Už pred záverečným vystúpením proti Keni si tak zabezpečili prvenstvo v skupine a účasť medzi elitným kvartetom.

 Turnaj v Chicagu je súčasťou osláv 50. výročia založenia Špeciálnych olympiád. „Na turnaji sme jedinou krajinou z Európy, takže sa veľmi tešíme z príležitosti reprezentovať Slovensko vo svete. Naše dievčatá to s takými súpermi v skupine nemali ľahké, ale sú odhodlané podávať rovnako skvelé výkony ako doteraz, pretože túžbu víťaziť a zažiť úspech máme všetci rovnakú,“ uviedla Jana Gantnerová, vedúca slovenskej delegácie a športová riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko.

Futbalistka Korenčiová podpísala zmluvu s AC Miláno

Šestica futbalistiek s mentálnym postihnutím zo Spojenej školy internátnej v Žiline sa pod vedením trénera Stanislava Mráza zo Športového tréningového centra v Púchove a pedagogičky Evy Jantákovej od začiatku roka pripravovala spolu s piatimi futbalistkami bez mentálneho postihnutia z reprezentačného družstva SR dievčat do 19 rokov a reprezentácie žien SR. „S podporou Slovenského futbalového zväzu dievčatá trénovali dvakrát týždenne, majú za sebou aj spoločné sústredenie, počas ktorého absolvovali tréningy na úrovni profesionálnych športovkýň. Budeme im počas turnaja držať palce a sme veľmi radi, že aj týmto spôsobom sme mohli podporiť rozvoj ženského futbalu,“ povedal Vladimír Lupták, koordinátor Grassroots projektov Slovenského futbalového zväzu.

Rigoberto Uran odstúpil z Tour de France

Na turnaji v USA štartuje spolu 24 ženských a mužských tímov z celého sveta. Finálové zápasy bude 20. júla vysielať aj zámorská športová televízna stanica ESPN2. V unifikovanom športe hrajú v jednom tíme športovci s mentálnym postihnutím so športovcami bez mentálneho postihnutia.

Môže vás zaujímať

Štajnoch po prehre s Nórmi: Mali sme na nich vybehnúť, nie naopak