Jednou vetou

Slovenské gymnastky prvýkrát na ME-Glasgow od 2003

Ilustračné foto

Pixabay.com

Ako prvé slovenské športovkyne vstúpia do diania na premiérovom podujatí "Európske šampionáty Glasgow/Berlín 2018" športové gymnastky. V škótskom dejisku na ME ich je v A-tíme päť, na čele s olympioničkou Barborou Mokošovou.

Na 32. ME sa podľa údajov Slovenského gymnastického zväzu predstavia okrem Mokošovej Chiara Bunceová, Radka Kalamárová, Ema Kuklovská a Karolína Takáčová. V kategórii junioriek Kristína Pýchová a Elena Ušáková. Majstrovstvá sú aj prvé kvalifikačné podujatie pre 2. Európske hry 2019, priamy postup si zabezpečia tímy na 1.–6. mieste. Slovenské družstvo štartuje v druhom slede a začína na kladine. Je to prvé vystúpenie slovenského kolektívu na vrcholnom gymnastickom podujatí od roku 2003.

Príčinou smrteľnej nehody Skofterudovej bola zlá viditeľnosť

V Glasgowe očakávajú takmer 140 dospelých a 135 junioriek z 35 národných federácií, muži sa predstavia ďalší týždeň. Hoci ide o populárne olympijské odvetvie, aj ono má svoje starosti so sledovanosťou. Preto si šéfovia federácií vo veľmocenských krajinách veľa sľubujú od multiodvetvového charakteru akcie. Mala by pritiahnuť dokopy viac televíznych divákov ako akoby sa zrátali štatistiky zo separátnych podujatí.

Program ME v športovej gymnastike žien:
štvrtok, 2. augusta: kvalifikácie (Slovenky od 14.15)
piatok, 3. augusta: juniorky – družstvá (Slovenky od 19.30)
sobota, 4. augusta:  finále družstiev (14.00)
nedeľa 5. augusta: juniorky – náradia (11.00), finále dospelých na náradiach (15.30)

Môže vás zaujímať

Petra Vlhová zostala na čele boja o malý glóbus