Jednou vetou

Slovenské hádzanárky pred prípravou v Poľsku, Packa: Čaká nás veľmi dobrý turnaj

Vľavo pivotka Nikoleta Trúnková, uprostred tréner slovenskej ženskej reprezentácie Ján Packa a vpravo pivotka Vladimíra Kišíková

foto: TASR - Pavel Neubauer

Slovenské hádzanárky sa v závere týždňa predstavia na turnaji v poľskom Gdansku v príprave na 2. fázu kvalifikácie majstrovstiev sveta 2019 v Japonsku. O šampionát zabojujú začiatkom júna v dvojzápase proti Švédsku.

Na severe Poľska ich preveria Argentínčanky (piatok), domáce hráčky (sobota) a na záver podujatia v nedeľu Islanďanky. „Čaká nás veľmi dobrý turnaj. Myslím si, že je to dobrá príležitosť zahrať si spolu a vyskúšať si nové veci, ktoré sme natrénovali,“ povedal tréner Ján Packa na utorkovom zraze v Stupave.

Hamšík túži po reprezentačnom úspechu: Chceme opäť spojiť národ

K dispozícii mal takmer kompletný tím, s ktorým počíta aj do dvojzápasu so Švédskom. Výnimkou bol brankársky post, keď pre zdravotné problémy vypadala Lucia Gubíková: „Má nejaký výrastok na päte a podstúpi operáciu, takže zatiaľ s ňou nemôžme počítať.“ Jej absencia však Packu neprekvapila a verí, že káder má dostatočnú kvalitu, aby ju zastúpili iné. „Lucia je skvelá brankárka a chýbala by každému tímu, ale tento problém má dlhodobo. Máme aj ďalšie dobré brankárky: Medveďovú, Oguntoye a dali sme šancu aj mladej Izabele Kondášovej, s ktorou počítame do budúcnosti,“ uviedol Packa.

Po klinickej smrti sú Košičania na koni, Šedivý: Fantastický darček

Od svojich zvereniek neočakáva len výsledky, cieľ je najmä príprava na Švédky. „Samozrejme, vždy ide aj o výsledok, ale dôležitý je aj výkon a chcem, aby si zahrali všetky hráčky,“ povedal Packa. Play off o postup majú v hlavách aj hráčky. Turnaj v Poľsku je pre ne príležitosť vyskúšať nové systémy i zohrať sa. „Sústredíme sa na prípravu na kvalifikáciu. Určite vyskúšame aj iné zostavy a čakáme, že si každá zahrá, aby sa stotožnila so systémom,“ dodala kapitánka SR Patrícia Wollingerová.

Nominácia slovenskej hádzanárskej reprezentácie žien na medzinárodný turnaj v poľskom Gdansku:

brankárky: Adriana Medveďová (Minaur Baia Mare/Rum.), Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín/Maď.), Izabela Kondášová (KKC Kisvárda/Maď.)

pivotky: Nikoleta Trúnková, Vladimíra Kišíková (obe Iuventa Michalovce)

krídelníčky: Réka Bíziková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Mária Holešová (RK Podravka Vegeta Koprivnica/Chor.), Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc/ČR), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)

spojky: Monika Rajnohová (ESBF Besancon/Fr.), Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Marianna Rebičová (KKC Kisvárda/Maď.), Mária Olšovská (LC Brühl Handball/Švaj.), Patrícia Wollingerová, Veronika Habánková, Vladimíra Bajčiová (všetky Iuventa Michalovce)

Môže vás zaujímať

Samuel Mráz strávil týždeň v izolácii, bez opakovaného testu však už trénuje