Jednou vetou

Slovenské hokejové reprezentantky do 18 rokov zvíťazili vo Fonde aj nad Dánkami

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Slovenská hokejová reprezentácia žien do 18 rokov uspela aj vo svojom druhom vystúpení na Turnaji štyroch krajín v talianskom Fonde. Po úvodnom triumfe nad Maďarkami (5:4 sn) zvíťazili zverenky trénera Petra Kúdelku v piatok nad rovesníčkami z Dánska 3:2.

Mladé Slovenky dokázali opäť otočiť nepriaznivý stav, o najtesnejšom víťazstve rozhodla v 36. sekunde tretej tretiny Júlia Matejková. Ženská „osemnástka“ je tak stále v hre o celkové prvenstvo, účinkovanie na turnaji zakončí sobotňajším stretnutím s Taliankami. Informoval o tom web SZĽH.

Turnaj štyroch krajín žien do 18 rokov /Fondo, zdroj: SZĽH/:
SLOVENSKO „18“ – Dánsko „18“ 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Góly SR: 17. Halušková (Kapičáková), 31. Halušková, 41. Matejková (Halušková). Vylúčené: 3:5, presilovky 3:0, oslabenia: 0:0.
Zostava SR: Fábriová – Vysokajová, Leskovjanská, Slováková, Jašková, Stern, Janeková – Klimantová, Kučerová, Kapičáková, Vrbinská, Matejková, Kušmíreková, Štetiarová, Hudáková, Halušková, Fančovičová, Dobiášová, Donovalová

Slovenké hokejistky prehrali v prípravnom stretnutí s Čínou 1:2

hlas po zápase:
Peter Kúdelka, tréner SR: „O našom víťazstve rozhodol náš prístup k stretnutiu. Podali sme lepší výkon ako včera. Súperky sme zatlačili od prvých sekúnd do ich obranného pásma – mali sme puk pod kontrolou. Ale z toho množstva šancí, ktoré sme mali, sme nedokázali skórovať aj kvôli dobrému výkonu dánskej brankárky. Dostali sme dva zlepené a lacné góly, ktoré nás nepoložili a hneď sme znížili na 1:2. V druhej časti sme hrali výborný hokej a vyrovnali sme. Neustále sme boli v tretine súpera, no žiaľ, efektivita je našou slabou stránkou. V tretej tretine sme skórovali hneď v úvode a priebeh hry bol stále rovnaký. Pozitívom je, že sa nám podarilo opäť otočiť vývoj zápasu. To svedčí o dobrej morálke družstva, že hráme naplno a tímovo za každých okolností. Akurát, ten rozdiel vo výsledku mal byť omnoho vyšší. Verím, že zajtra proti Taliansku bude ešte lepší výkon, že dáme viac gólov. A verím, že sa pridajú aj dievčatá z iných formácií, lebo zatiaľ sa to podarilo iba tej prvej.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu