Jednou vetou

Slovenské plavkyne odleteli na ME

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Slovenské akvabely Nada Daabousová s Dianou Miškechovou v utorok odleteli do dejiska ME v plaveckých športoch v škótskom Glasgowe. Obe sa predstavia v súťaži párov a Daabosuová bude štartovať aj v sólach, kde zabojuje o postup do 12-členného finále.

Počas záverečnej prípravy, ktorá prebiehala v Šamoríne, Slovenky dolaďovali najmä synchronizáciu. „Pokiaľ ide o ambície nášho dua, nemáme veľké oči, pretože je to nový pár, ktorý bude na takomto vrcholnom podujatí štartovať prvýkrát. Uvidíme, ako to bude dievčatám v silnej konkurencii spolu fungovať. V sólach má Nada Daabosuová šancu postúpiť do finále vo voľnom programe a môže skončiť medzi tuctom najlepších aj v technickom. Verím, že v technickej zostave zvládne veľmi rizikový posledný element, za ktorý môže dostať vysokú známku, no v prípade zaváhania i nulu. Je to hop alebo trop. Pravidlo, ktoré na ME vyskúšajú prvýkrát, určite výrazne zamieša kartami,“ povedala pre TASR choreografka slovenských zostáv Nora Szauder.

Iginla po 20 sezónach v profilige ukončil aktívnu kariéru

Súťaže synchronizovaných plavkýň odštartujú v Glasgowe v piatok 3. augusta, Daabousová s Miškechovou absolvujú technickú zostavu. Trénerom Sloveniek je Gábor Szauder, vedúcou výpravy a zároveň rozhodkyňou Zuzana Žáková. V Glasgowe sa k akvabelám pripoja aj slovenské reprezentačné družstvá v bazénovom plávaní a v diaľkovom plávaní.

Program súťaží v synchronizovanom plávaní na ME v Glasgowe:
piatok 3. augusta:
10.00 voľný tím
13.00 technický pár – finále
technický miešaný pár – finále
sobota 4. septembra:
9.00 voľný pár
13.30 voľný tím  – finále
nedeľa 5. augusta:
9.00 voľné sólo
13.30 kombinácia – finále
pondelok 5. augusta:
9.00 technické sólo – finále
13.30 technický tím – finále
utorok 6. augusta:
9.00 voľný pár – finále
voľný miešaný pár – finále
13.00 voľné sólo – finále

Môže vás zaujímať

Štajnoch po prehre s Nórmi: Mali sme na nich vybehnúť, nie naopak