Jednou vetou

Slovenské Špeciálne olympiády sa zapojili do európskeho futbalového týždňa

Do európskeho futbalového týždňa Špeciálnych olympiád sa v uplynulých siedmich dňoch zapojili aj dievčatá a ženy zo Slovenska. Devätnásty ročník sprevádzala kampaň "Keepupwiththegirls" a zapojilo sa aj 30 slovenských špeciálnych škôl, centier a združení, na ktorých sa uskutočnili tréningy, turnaje, ale aj priateľské stretnutia. Vo svete podujatie podporili známe osobnosti ako Didier Drogba, Cafu, Verónica Boqeteová či Kirstenvan de Venová.

foto: TASR - Špeciálne olympiády Slovensko

Do európskeho futbalového týždňa Špeciálnych olympiád sa v uplynulých siedmich dňoch zapojili aj dievčatá a ženy zo Slovenska.

Devätnásty ročník sprevádzala kampaň „Keepupwiththegirls“ a zapojilo sa aj 30 slovenských špeciálnych škôl, centier a združení, na ktorých sa uskutočnili tréningy, turnaje, ale aj priateľské stretnutia. Vo svete podujatie podporili známe osobnosti ako Didier Drogba, Cafu, Verónica Boqeteová či Kirstenvan de Venová.

Golonka: Kanadský tréner nestačí, Šatan zabudol doniesť aj hráčov

Európsky futbalový týždeň Špeciálnych olympiád sa zorganizoval vo viac ako 50 krajinách a do 450 rôznych podujatí sa zapojilo viac ako 40 000 športovcov. Európsky futbalový týždeň je zároveň jednou z najdôležitejších častí projektu rozvoja futbalu Špeciálnych olympiád Slovensko ako Národnej športovej organizácie. Od roku 2000 ho podporuje aj Európska futbalová únia (UEFA).

„Tento ročník bol už devätnásty v poradí a bol výnimočný tým, že sme sa celoeurópsky zamerali na dievčatá a ženy s aj bez mentálneho postihnutia. Chceli sme im ukázať, že futbal je hra pre všetkých a ako kolektívny šport nám dáva veľa možností sa zabaviť, podávať výkony, ale sa aj spoznávať,“ povedala Eva Gažová, členka Európskeho výboru Špeciálnych olympiád a národná riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko.

Európsky futbalový týždeň bol spojený s kampaňou „Keepupwiththegirls“ – „Dostať každé dievča s mentálnym postihnutím na ihrisko“ a bol predzvesťou Svetového pohára žien vo futbale, ktorý bude v júni vo Francúzsku.

Oba slovenské dvojkajaky v Duisburgu do A-finále K2 na 500 m

„Veríme, že touto kampaňou, ktorú podporil program Erasmus+ povzbudíme dievčatá a ženy, aby spolu hrali futbal. Vytváraním unifikovaných tímov z hráčok s aj bez mentálneho postihnutia vytvoríme na ihriskách a v telocvičniach inkluzívnejší svet,“ dodala Jana Gantnerová, športová riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko.

V ženskom unifikovanom futbale dosiahli naše dievčatá veľký úspech, vlani v júli, keď zvíťazili na medzinárodnom turnaji v Chicagu.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu