Jednou vetou

Slovenskí fanúšikovia verili nielen proti Švédom, ale aj v postup

Slovenskí a švédski fanúšikovia pred zápasom základnej A - skupiny Švédsko - Slovensko na 82. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v dánskej metropole Kodaň v sobotu 12. mája 2018

foto: TASR

Slovenskí fanúšikovia veria reprezentácii nielen v sobotňajšom zápase so Švédskom, ale aj v to, že sa jej podarí postúpiť do štvrťfinále na MS v Kodani.

Slováci nastúpili v sobotu na poludnie proti zatiaľ suverénnym Švédom, ktorí vyhrali všetky štyri zápasy a majú impozantné skóre 19:2. Napriek tomu väčšina fanúšikov, ktorí merali cestu do dejiska MS Dánska, verila, že práve reprezentanti s dvojkrížom na hrudi dokážu pretrhnúť víťaznú šnúru „Tre kronor“. „Bude to ťažké, ale vyhráme po predĺžení 3:2. Šanca na postup je stále, máme dobrý tím, keď budú chlapci ‚makať‘, bude to všetko v poriadku,“ povedal jeden z fanúšikov.

Piaty súper – Svitana o suverénnych Švédoch: S každým sa dá vyhrať

Prevahu pred Royal Arénou mali švédski priaznivci, keďže do Dánska to majú takpovediac na skok, a tak sa fanzóna zahalila do žlto-modrých farieb. Slovenskí fanúšikovia však tvrdili, že je to jedno, lebo ich miláčikovia budú mať prevahu na ľade. „Samozrejme, že vyhráme, neexistuje iný výsledok,“ povedal jeden z nich a doplnila ho priateľka: „Musíme myslieť pozitívne.“ Pri otázke na šance na štvrťfinále boli už opatrnejší. „Bude to ťažké, ale snáď to dáme. Stále veríme,“ dodali.

Bielorusko podľahlo Česku, rozhodla prvá tretina

„Vidím to, ako dnešné počasie, bude to pekne,“ pridal ďalší muž odetý v národnom drese, ktorý sa krátko pred zápasom vyhrieval na slniečku a pridal aj tip 4:3 pre Slovensko.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu