Jednou vetou

Slovenskí reprezentanti po dlhej pauze opäť na divokej vode

Ilustračné foto

TASR

Michal Martikán: "Rozhodnutie o uvoľnení vonkajších športovisk z karantény je vynikajúca správa nielen pre reprezentantov Slovenska, ale aj pre všetkých ľudí, ktorí milujú šport a pohyb v prírode"

Predchádzajúce týždne strávili elitní slovenskí športovci väčšinou v domácej izolácii ako súčasť celoštátnych opatrení na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19. V stredu sa však prvým krokom začali zmierňovať zákazy a to umožnilo viacerým vrátiť sa do tréningového procesu.

Týka sa to napríklad reprezentantov vo vodnom slalome, ktorí si zajazdili na divokej vode v Liptovskom Mikuláši a bratislavskom Čunove. Všetko však za mimoriadnych preventívnych opatrení.

„Rozhodnutie o uvoľnení vonkajších športovisk z karantény je vynikajúca správa nielen pre nás, reprezentantov Slovenska v kanoistike na divokej vode, ale aj pre všetkých ľudí, ktorí milujú šport a pohyb v prírode. Som presvedčený, že ak budeme všetci aj naďalej zodpovední, sami prispejeme k tomu, aby sa naše životy vrátili čo najskôr do normálu a šport sa opäť stal témou nielen pre našich fanúšikov, ale cez svoje pozitívne výchovné a zdravotné aspekty aj pre našu mládež a seniorov,“ myslí si držiteľ piatich olympijských medailí a dvojnásobný olympijský šampión Michal Martikán, cituje ho oficiálny web Slovenskej kanoistiky.

Do tréningu sa zapojil aj ďalší kanoista Alexander Slafkovský. „Som veľmi rád, že aj v takejto pre všetkých náročnej dobe sa podarilo uvoľniť obmedzenia tak, že sa opäť vraciame tam, kde nám je pohyb najprirodzenejší a to na divokú vodu. Verím, že sa celá situácia okolo pandémie bude už len zlepšovať,“ prezradil. Radosť mal aj kajakár Martin Halčin. „Som veľmi rád za túto možnosť a verím, že už budú pribúdať podobne pozitívne správy v boji s COVID-19,“ poznamenal.

V stredu popoludní sa do svojich lodí posadili aj Matej Beňuš, Emanuela Luknárová či Jana Dukátová.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu