Jednou vetou

Slovenskí stopéri si užívali pohárový triumf Sparty, Hancko by rád zostal v Prahe

Dávid Hancko (vpravo) a Balázs Dzsudzsák v zápase kvalifikácie na EURO 2020 Maďarsko – Slovensko.

Foto: TASR

Dávid Hancko o svojom možnom ďalšom pôsobení v Sparte: "Verím, že budem pri ďalších úspechoch Sparty, ale nie je to len v mojich rukách. Bol by som za, ak by som bol toho všetkého súčasťou"

Po dlhých 2175 dňoch sa skončilo čakanie Sparty Praha na niektorú z domácich trofejí. Klub z hlavného mesta Česka sa dočkal v stredu večer, keď vo finále národného pohára zdolal Liberec 2:1 a teší sa z prvej trofeje po šiestich rokoch. Na stredajšom úspechu Sparty sa priamo na ihrisku podieľala aj slovenská stopérska dvojica Dávid Hancko, Lukáš Štetina. Obaja v stredu absolvovali celý duel a prispeli k obratu Pražanov z 0:1 na 2:1.

„Je to perfektný pocit. Na Spartu patrí trofej každý rok a my sme ju získali. Sme veľmi radi. Myslím si, že v ostatných dueloch sme predvádzali perfektné výkony a týmto sme to potvrdili,“ povedal pre klubový web Štetina, ktorý v Česku pôsobí od sezóny 2012/2013, v Sparte hrá od júla 2017. „Síce to vo finále nebolo z našej strany ideálne, ale zaslúžene sme získali trofej,“ dodal 28-ročný rodák z Nitry.

Štetinov partner v strede obrany Sparty Dávid Hancko si pohárový úspech tiež užíval. „Sme veľmi šťastní, že sme to zvládli a po šiestich rokoch pre celý klub získali trofej. Bolo úžasné, koľko fanúšikov bolo na zápase a ďalší mimo štadióna. Počuli sme aj spoza tribún krik už počas rozcvičky. Je to trofej pre nich a aj pre nás, lebo po koronapauze sme odviedli skvelú prácu,“ poznamenal pre web Sparty 22-ročný prievidzský rodák, ktorý v Prahe hosťuje z talianskeho tímu AC Fiorentina.

„Tak mladé mužstvo opäť dokázalo otočiť zápas, sadli sme si a teraz za to máme zaslúženú odmenu. Zisk trofeje je veľká dávka sebavedomia, že tím dokáže zvládať ťažké zápasy. Treba si to teraz užiť, ale hneď od úvodu ďalšej sezóny musíme pracovať na tom, aby sme v ďalšom ročníku získali ešte viac,“ pokračoval zadák slovenskej reprezentácie. V ostatných týždňoch sa objavilo viacero dohadov, či zostane v Sparte alebo sa v lete vráti do Talianska. „Verím, že budem pri ďalších úspechoch Sparty, ale nie je to len v mojich rukách. Bol by som za, ak by som bol toho všetkého súčasťou,“ poznamenal Hancko.

Do stredajšieho finále zasiahli aj ďalší dvaja Slováci, obaja na strane zdolaného Liberca – Martin Koscelník absolvoval celý duel a Jakub Hromada hral do 70. minúty.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu