Neuveriteľné víťazstvo nad Ruskom: Ako hodnotí výkon našich Lintner?

Obrovský zvrat v zápase! Tak by sa dala nazvať Slovenská senzácia na zimných olympijských hrách v Pjongčangu, keď naši hokejisti vyhrali proti favorizovanému ruskému tímu, pričom v prvej tretine sme prehrávali 0-2. Čo si o výkone našich myslí Richard Lintner a ako vidí ďalšie zápasy?

Lepší štart na turnaji sme si ani nemohli želať. Slovensko porazilo favorizovaných hokejistov z Ruska, medzi ktorými boli také zvučné mena ako Iľja Kovaľčuk či Pavel Daciuk, ktorí bezpochyby patria k žijúcim legendám. Úvod stretnutia sa nevyvíjal podľa našich predstav po tom ako, Vladislav Gavrikov strelil prvý gól na konci 18. minúty a po necelých dvoch minutách strelil Kirill Kaprizov ďalší gól do bránky Branislava Konráda.

Prečítajte si aj: Čo sa stalo? Pýtajú sa v Rusku

Nejeden Slovák si už povedal, že náš osud je spečatený a nadšenie rýchlo opadlo. Našťastie 4 minúty do konca strelil parádny gól do ruskej bránky Peter Ölvecký čím nám dal ešte nádej. Neprešli ani dve minúty a Martin Bakoš vyrovnal na 2:2. Nerozhodný zápas sa v druhej tretine zaobišiel bez skórovania a diváci sa opäť zdvihli zo sedadiel pri výkriku „Góóóóóóóól!“ až v tretej tretine, kde famóznou strelou Peter Čerešňák posunul Slovensko do vedenia.

To sa nám i po silnom nátlaku favoritov z mrazivého východu podarilo udržať a tak si z prvého zápasu odnášame plný počet bodov (3). Ďalší zápas nás čaká už z v piatok (18.2) proti USA, ktoré prekvapujúco v stredu po predĺžení podľahli hokejistom zo Slovinska 2:3.

Čo hovorí na výkon našich Richard Lintner?

Súčasný riaditeľ Tipsport ligy a bývalý hokejový reprezentant Richard Lintner . | zdroj: TASR

,,Vedel som, že budeme hrať ako sa hovorí „rameno pri ramene“ a veril som, že výkon z nášho tímu bude taký, že si zachováme šancu zvíťaziť až do tretej tretiny. Som rád, že som sa v tomto nemýlil. Náš súper odohral pred olympiádou prípravné zápasy , no my sme nehrali žiadne a išli sme do prevej tretiny naostro. Preto sme začali možno tak pomalši, no ukázalo sa, že ten tréningový čas naši tréneri veľmi efektne využili na to, aby nastavili s hráčmi systém. Práve na systéme, ktorý bol postavený na detailoch postavili naši taký výkon. Nemám dôvod si myslieť, že náš výkon sa od zápasu k zápasu nebude zlepšovať. Práve naopak si myslím, že slovenské mužstvo bude stále výkonnostne rásť. Žiaden vojak nejde do vojny prehrať, preto vravím, že výkon našich nám prinesie nejedno víťazstvo.“

Kliknite sem: Čo hovorí na výkon našich Žiletka – Golonka?

Prečítajte si aj: Fantastické správy z olympiády