Jednou vetou

Slovenský štvorkajak získal v Duisburgu striebro na 500 m

Ilustračné foto

TASR/DUNA/MTI/

Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka, Gábor Jakubík získal na druhom podujatí Svetového pohára v Duisburgu striebro na olympijskej päťstovke. V A-finále K2 finišoval na druhom mieste za domácou nemeckou posádkou v zostave Max Rendschmidt, Ronald Rauhe, Tom Liebscher, Max Lemke. Tretia skončila loď Ruska.

aktualizované: 14:10

Slovenská káštvorka figurovala po úvodnej 250-ke na piatom mieste. V druhej časti trate dokázala zrýchliť a predstihla Rusov, Francúzov i Španielov. Aj v predpoludňajšom semifinále dosiahli Baláž, Vlček, Zalka a Jakubík vo Wedau Parku druhý najrýchlejší čas za domácimi Nemcami.

Ruiz šokoval Joshuu a je nový šampión v superťažkej váhe

„Striebro z Duisburgu si veľmi ceníme. V takomto zložení sme štartoval na vrcholnom podujatí prvýkrát a vôbec sme nečkali, že by sme mohli dosiahnuť takýto super výsledok. Každou jazdou sme sa zlepšovali. Vo finále sme držali kontakt s najlepšími. Po polovici trate sme iba mierne zaostávali za Španielmi, ktorí patrili medzi najväčších favoritov. Veril som, že vo finiši ešte dokážeme vystupňovať tempo čo sa nám aj podarilo. Je to pre nás veľké povzbudenie pred Európskymi hrami v Minsku,“ povedal „háčik“ slovenského štvorkajaka Samuel Baláž.

Výsledky finále K4 na 500 m:

1. Nemecko (Max Rendschmidt, Ronald Rauhe, Tom Liebscher, Max Lemke) 1:18,660, 2. SLOVENSKO (Samuel Baláž, Erik Vlček, csaba Zalka, Gábor Jakubík) 1:19,352, 3. Rusko (Arťom Kuznecov, Alexander Sergejev, Oleg Gusev, Vitalij Jeršov) 1:19,493

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu