Sme 20 frajeri na gól, tvrdí Bakoš a chváli spánok i rezeň v Slovenskom dome

Martin Bakoš

Foto: TASR - Michal Svítok

Na rozptýlenie hokejových myslí nemali slovenskí reprezentanti na ZOH v Pjongčangu príliš veľa časopriestoru. Istotne nie od štartu zápolení v základnej fáze, veď za štyri dni odohrali tri zápasy a ten záverečný proti Slovincom sa skončil krátko pred polnocou kórejského času. A tak si Martin Bakoš pochvaľoval, že mužstvo po "horúčke sobotňajšej noci" zregenerovalo.

Hráči si v nedeľu pospali, tréning sa zrušil a myšlienky sa z hokejového jarma aspoň na pár hodín odpútali aj návštevou Slovenského domu.

Bol to dobrý krok, trochu sme si od hokeja oddýchli a prečistili hlavy. A pochutili sme si na vývare a rezni so zemiakmi, takže tiež vítaná zmena. Verím, že toto nám pomôže.

Príprava pred zápasom s Američanmi

Pondelok však už bol opäť deň plný hokeja, tréning, tímový míting, analýzy. Čo zmeniť, aby slovenský hokej dostal ten americký na kolená a preskočil cezeň do vytúženého štvrťfinále.

Lebo čosi ako osemfinálová fáza (teda kvalifikácia o najlepšiu osmičku) nemohla byť cieľom ani len pre domáceho outsidera, keďže podľa formátu olympijského turnaja postúpil každý z 12 účastníkov.

Dvadsať frajerov môže rozhodnúť

Bakoš hútal: „Góly sú základ. Nejaké sme dali v každom zápase, ale musíme ich dať asi viac. Mužstvá tu majú kvalitné defenzívy, ale aj tak si musíme vytvoriť viac šancí. Z každej nepadne gól, ale každý tu môže dať gól a myslím, že v našom tíme sa to už potvrdilo. Máme vyrovnané lajny a na nikoho tu nie je teda vyvinutý prílišný tlak. Bude nás dvadsať frajerov a každý má šancu rozhodnúť.“

Môže vás zaujímať

Hráči zo zámoria prídu v stredu, Petrovický čaká aj na Čajkoviča