Jednou vetou

Na Čechov sme pripravení, doľadovali sme detaily, držte palce!

Na snímke asistent slovenského reprezentačného trénera Róbert Petrovický na tréningu počas prípravy pred zápasmi Euro Hockey Challenge na štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave 3. apríla 2018.

foto: TASR

Slovenskí hokejisti na sobotňajšom predpoludňajšom rozkorčuľovaní dolaďovali herné kombinácie a situácie, s ktorými by večer chceli uspieť proti prvému súperovi na MS - Českej republike.

Tréner Craig Ramsay naordinoval hráčom prípravu vo svižnom tempe. Kouč Slovenska ním chce nadviazať aj na úvod večerného duelu. „Všetci sme pripravení. V posledných hodinách sme už iba dolaďovali detaily, nech už to začne,“ povedal asistent trénera Róbert Petrovický.

Vieme, v čom sú slabí, tak to treba využiť

Slovákov čaká súper, ktorého poznajú veľmi dobre, rozhodovať preto budú maličkosti. „Musíme robiť to, čo sme trénovali a to, čo chceme použiť. Jazdiť, korčuľovať, dodržiavať to, čo máme. Nedať im šancu ísť do presilovky a situácií, z ktorých by mohli vyťažiť. Vieme o ich slabinách a aj silných stránkach. Musíme oba faktory kontrolovať a pretaviť do našej výhody,“ pokračoval Petrovický.

Tu nájdete všetko podstatné z MS v HOKEJI 2018

Na zápas sú k dispozícii všetci hráči, každý z nich je pripravený na sto percent. „Tí, čo mali drobné šrámy sú pripravení, všetci sú v poriadku a nemôžu sa dočkať,“ uzavrel.

Hokejový duel sa začína v sobotu večer, o 20:15 hod.

Na snímke slovenská hokejová reprezentácia pred odchodom na MS v Dánsku 3. mája 2018 v Bratislave. Dolný rad zľava: Dávid Buc, Patrik Svitana, Denis Godla, Dávid Bondra, Michal Krištof, kapitán Andrej Sekera, Marek Čiliak, Marcel Haščák, Martin Fehérváry a Marek Hovorka. Horný rad zľava: Lukáš Cingeľ, Dominik Graňák, Patrik Rybár, Pavol Skalický, Mário Grman, Christián Jaroš, Tomáš Marcinko, Marek Ďaloga, Andrej Kudrna, Martin Bakoš, Ladislav Nagy, Tomáš Jurčo, Michal Čajkovský, Adam Jánošík, Juraj Mikúš, asistenti trénera Róbert Petrovický a Vladimír Országh, marketingový riaditeľ Škoda Auto Slovensko Ján Steyrer, prezident SZĽH Martin Kohút, generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček, zástupca sponzora ŠKODA Auto Slovensko Marek Růžička a tréner Craig Ramsay. | foto: TASR

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu