Jednou vetou

Sobotňajší súboj – nečakaná bitka o prvenstvo, Slováci majú recept

Čo americkí a ruskí hokejoví čerti nechceli, vo vyvrcholení základnej B-skupiny olympijského turnaja sa bude rozhodovať s nimi aj bez nich. Presnejšie víťaz šlágra tejto vetvy bude s napätím sledovať aj osud zápasu v hale Kwandong, kde sa môže zrodiť nečakaný priamy postupujúci do štvrťfinále v súboji Slovenska a Slovinska, úvodné buly je 21:10 miestneho času (13:10 SEČ).

Američania budú fandiť Slovákom. Slováci ale Rusom. K tom treba vyhrať nad súperom, ktorý z pohľadu vzájomných zápasov nepatrí medzi fackovacích panákov. Hoci na svetových šampionátoch nad ním vyhrávajú, práve na olympijskom fóre to pred štyrmi rokmi bolo naopak. Slovinci vyhrali 3:1 a ich sila bola výraznejšia len o Anžeho Kopitara. To Slovensku teraz chýbajú viacerí hráči z NHL.

„Proste musíme bojovať. Vyhrávať puky a držať sa na nich. Tlačiť sa do ich pásma a vyhrávať buly,“ prezradil TASR jednoduchý recept Miloš Bubela. Kapitán Tomáš Surový má tiež metódu: „Tréner nám taktiku povie, ale isté je, že sa im musíme vyrovnať v oduševnenosti a hrať tímovo. Musíme zápas zlomiť na našu stranu“.

Pravdepodobné zostavy:

Slovensko: Konrád (Laco) – Baranka, Starosta, Čerešňák, Graňák, Čajkovský, Ďaloga, Valach – Kudrna, Surový, Nagy – Lamper, Marcinko, Cingel – Bakoš, Bubela, Haščák – Paulovič, Krištof, Ölvecký – Hovorka

Slovinsko: Gračnar – Robar, Gregorc, Podlipnik, Kovačevič, Vidmar, Repe, Pavlin – Verlič, Muršak, Urbas – Sabolič, Tičar, Jeglič – Pance, M. Rodman, Goličič – Kuralt, Mušič, Ograjenšek – Hebar

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu