Jednou vetou

Španieli postúpili z prvého miesta, no Hierro nie je spokojný

Tréner španielskej futbalovej reprezentácie Fernando Hierro

Foto: TASR/AP

Španielski futbaloví reprezentanti sa stretnú v osemfinále MS s domácim Ruskom. Síce postúpili z prvého miesta základnej B-skupiny, no ich výkony na šampionáte zatiaľ nie sú vôbec presvedčivé a tréner Fernando Hierro bol kritický najmä po pondelňajšom zápase s Marokom (2:2).

Jeho zverenci v Kaliningrade dvakrát prehrávali a remízu zariadila až pätička Iaga Aspasa v nadstavenom čase, ktorú musel potvrdiť videozáznam. Vďaka gólu predstihli o skóre na prvom mieste tabuľky Portugalsko.

Bývalý reprezentačný obranca Hierro sa však obáva najmä defenzívy, v ktorej boli vo všetkých troch dueloch v skupine veľké rezervy. „Toto nie je cesta, po ktorej chceme ísť. Nemôžeme dovoliť súperom, aby si vypracovali toľko veľa šancí. Ak sa chceme dostať k tomu, o čom snívame, musíme vyriešiť tieto detaily a byť sebakritickí,“ povedal po zápase.

Španieli vydreli remízu s Marokom

Hierro prevzal post trénera národného tímu tesne pred štartom MS. Vystriedal Julena Lopeteguiho, ktorého federácia prepustila po tom, čo oznámil podpis zmluvy s Realom Madrid napriek tomu, že už bol dohodnutý na pokračovaní spolupráce.

Španieli vyhrali šampionát v roku 2010 v Juhoafrickej republike, keď počas celého turnaja inkasovali iba dva góly. Teraz ich dostali v troch skupinových dueloch už päť.

Portugalci nezvládli záver zápasu s Iránom, Ronaldo nedal penaltu

„Opäť sme nezačali najlepšie, nevedeli sme sa rozbehnúť. Odteraz to už budú zápasy na život a na smrť. Nemôžeme súperom darovať góly, musíme sa sústrediť na obranu,“ povedal stredopoliar Isco, ktorý v súboji s Marokom vyrovnal na 1:1.

Obzvlášť kritické boli španielske médiá. „Je neuveriteľné, že Španielsko skončilo na prvom mieste v skupine po jednom zúfalom zápase, jednom zlom a polovici jedného dobrého. Ale taký je futbal,“ napísal Roberto Palomar v denníku Marca.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu