SR 16 zdolala maďarskú 17-ku aj v druhom prípravnom stretnutí v Budapešti

Ilustračné foto

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 16 rokov zvíťazili aj v druhom prípravnom zápase v Budapešti s maďarským výberom do 17 rokov. Po piatkovom triumfe 4:3 po samostatných nájazdoch vyhrali v sobotu nad tým istým súperom 3:2 po predĺžení. Mladí Slováci dali všetky tri góly v presilovkách, víťazný strelil v 63. minúte v početnej výhode o dvoch hráčov Maxim Štrbák.

Okrem tímu SR 16, ktorý absolvoval dva prípravné zápasy v maďarskej metropole, účinkuje v týchto dňoch aj druhý výber tejto vekovej kategórie na medzinárodnom turnaji v bieloruskom Minsku. Informáciu priniesol web SZĽH.

prípravný zápas – sobota /zdroj: SZĽH/:
Maďarsko „17“ – SLOVENSKO „16“ 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)
Goly SR: 23. Kremnický (Čulík, Plevka), 41. Ondriš (Sisík), 63. Štrbák (Ondriš). Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0
Zostava SR: Vereš – Štrbák, Čulík, Thomka, Štekláč, Kopún, Nahálka, Kremnický, Tomas – Gabriel, Kurty, Ondriš – Sisík, Lachkovič, Plevka – O. Molnár, Križan, Grega – Kukumberg, M. Molnár, Ferkodič

Futbal-ME19-kval.: Slováci zdolali Cyprus 2:1, Rusnák: Neľahký zápas