Jednou vetou

SR 18 zabojuje o návrat medzi elitu na domácom turnaji v Piešťanoch

Fanúšikovia povzbudzujú slovenských hokejistov vo fanzóne počas zápasu základnej A-skupiny Nemecko - Slovensko na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Košiciach 15. mája 2019.

FOTO TASR – Milan Kapusta

Slovenskí hokejisti do 18 rokov zabojujú o návrat do elitnej kategórie majstrovstiev sveta v domácom prostredí. Budúcoročný turnaj A-skupiny I. divízie MS budú totiž hostiť od 13. do 19. apríla 2020 Piešťany. Rozhodli o tom delegáti Kongresu Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v Bratislave.

Súpermi slovenskej „osemnástky“ budú Kazachstan, Dánsko, Nórsko, Francúzsko a Japonsko. Do elitnej kategórie MS postúpi iba víťaz turnaja.

Hodnotiaca komisia MOV ocenila oboch kandidátov na ZOH 2026

SR „18“ sa v apríli neudržala v najvyššej kategórii, keď na svetovom šampionáte vo Švédsku prehrala v baráži s rovesníkmi zo Švajčiarska 1:2 na zápasy. Elitnú kategóriu opustila po siedmich rokoch.

V roku 2011 čelila obdobnej situácii, keď vypadla a v nasledujúcom roku si na domácom turnaji v Piešťanoch vybojovala návrat medzi elitu. Partia okolo Martina Réwaya či Marka Daňa vtedy zvíťazila vo všetkých piatich zápasoch.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu