Jednou vetou

SR získalo zlato v unifikovanom stolnom tenise, vo volejbale striebro

Ilustračné foto

pixabay.com

Slovenskí reprezentanti získali zlato v unifikovanom stolnom tenise na Svetových letných hrách Špeciálnych olympiád, vo volejbale pridali striebro.

Unifikované športy, v ktorých spolu bojujú v tímoch športovci s aj bez mentálneho postihnutia, patria k najsledovanejším disciplínam na hrách Špeciálnych olympiád. O zlato pre Slovensko sa postarala dvojica stolných tenistov Matúš Mikle a Markus Tonkovič, vo finále zdolali Rusko 3:1 na sety. „Bol to výborný zápas, snažili sme sa a urobili sme maximum preto, aby sme zvíťazili. Zlatá medaila je fantázia, o tom som sníval. Tieto hry sú pre mňa zážitkom, spoznal som nových ľudí, skvelé podujatie,“ povedal Mikle. Tandem s unifikovaným partnerom Tonkovičom tvorí už päť rokov. „S Matúšom si rozumieme, dosť veľa spolu trénujeme a mali sme možnosť sa na tieto hry dobre pripraviť. Chceli sme zabojovať a sme šťastní, že sa to podarilo a máme zlato,“ uviedol v tlačovej správe Tonkovič.

Tenis: Rybáriková postúpila do 2. kola turnaja WTA v Miami

 Náročný turnaj majú za sebou strieborní volejbalisti. „Rusi sú v unifikovanom volejbale svetová špička, vo finále sme však boli rovnocenný súper. Chcem sa poďakovať celému tímu a chlapcom, unifikovaným partnerom, že dokázali spojiť sily a podporovali našich športovcov s mentálnym postihnutím. Výborne sa zohrali,“ zhodnotil vystúpenie tréner unifikovaného volejbalu Ján Senko. „Do stretnutia sme išli s tým, aby sme zahrali čo najlepší volejbal, pobaviť divákov a vedeli sme, že to bude s Ruskom náročné. Zo striebra sa však veľmi tešíme, sme šťastní a pozdravujeme na Slovensko,“ odkázal Peter Malachovský. Dobrý výsledok dosiahli aj futbalisti, ktorí po dramatickom zápase s Čile obsadili konečné 4. miesto.

Posledný súťažný deň na Svetových letných hrách Špeciálnych olympiád bol úspešný aj pre plavkyňu Vandu Kračúnovú, ktorá získala druhé zlato, po disciplíne 200 m prsia to bolo víťazstvo aj v disciplíne 100 m prsia. Medzi atlétmi bodovala Simona Horváthová, vyhrala zlato za skok do diaľky. Naša najúspešnejšia gymnastka s mentálnym postihnutím Gizela Billíková rozšírila svoju zbierku medailí o dve zlaté (švihadlo, kužele) a dve strieborné medaily (lopta, stuha). Tretiu medailu – striebro v časovke na 1 km si vybojoval cyklista Michal Štubňa. V bocci si Milan Mikletič a Daniel Filadelfi vybojovali bronz vo štvorhre.

Môže vás zaujímať

Coronavírus v Zadare: Nakazení sú ďalší tenisti