Jednou vetou

Štvrtkové šlágre v dvoch mestách: Rusko – USA a Suomi – Sverige

Fínski fanúšikovia

TASR

Ruskí hokejisti sa vo štvrťfinále 83. MS stretnú v Bratislave s USA. Ako víťazi B-skupiny by v šlágri proti štvrtému tímu košickej A-skupiny budú hrať o 16.15. O 20.15 nastúpia Česi s Nemeckom, lebo ako druhí v "béčku" zostávajú v hlavnom dejisku šampionátu. Nemecko na východe republiky skončilo tretie.

aktualizované

Švédi ako obhajcovia titulu narazia na Fínsko, druhé mužstvo košickej A-skupiny a tak z bojov o medaily istotne vypadne jeden z dvojice bratislavských finalistov z roku 2011. „Suomi“ vtedy zdolali „Sverige“ 6:1. Druhé štvrťfinále v Košiciach zvedú víťazná Kanada a Švajčiari, ktorí z Bratislavy pricestujú ako štvrtý tím tabuľky. Presný časový rozpis definizoval direktoriát turnaja na okamžitom zasadnutí.

FOTO: Nagy sa rozlúčil víťazným nájazdom, Slováci víťazstvom nad Dánmi

Vedenie turnaja v prvý hrací deň určilo zmenu formátu sobotného semifinále, najvyššie nasadený postupujúci tím sa stretne najnižšie nasadeným a zvyšná dvojica spolu. Vopred sa tak nedá určiť pavúk, Kľúč nasadenia sa odvodzuje od umiestnenia v základnej skupine, pri zhode ďalej rozhoduje počet nazbieraných bodov, skóre, počet strelených gólov, respektíve pozícia v predšampionátovom rebríčku IIHF.

štvrťfinále, štvrtok 23. mája:

16.15 Rusko – USA (Bratislava), Kanada – Švajčiarsko (Košice)
20.15. Česko – Nemecko (Bratislava), Fínsko – Švédsko (Košice)

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu