Jednou vetou

Švédi zdolali Mexiko, postupujú obe krajiny

Švédski futbalisti, ktorí sa tešia z víťazstva.

Futbalisti Švédska triumfovali v stredajšom dueli 3. kola F-skupiny MS nad Mexikom 3:0 a z prvého miesta postúpili do osemfinále šampionátu.

V ňom sa v utorok 3. júla o 16.00 SELČ v Petrohrade stretnú s druhým tímom z E-skupiny. Mexiko aj napriek prehre ide po zaváhaní obhajcov titulu Nemcov ďalej z druhej priečky, v pondelok 2. júla o 16.00 SELČ bude hrať osemfinále proti víťazovi E-skupiny.

Mexičan Gallardo dostal najrýchlejšiu žltú kartu v histórii MS

V Jekaterinburgu najskôr mexický obranca Jesus Gallardo dostal najrýchlejšiu žltú kartu v histórii MS. Inkasoval ju už v trinástej sekunde, keď odstrčil rukami pri výskoku Olu Toivonena. Švédi v druhom polčase udreli gólovo až trikrát – autormi presných zásahov boli Ludwig Augustinsson, kapitán Andreas Granqvist z pokutového kopu a skóre uzavrel vlastným gólom Edson Alvarez.

F-skupina, 3. kolo:
Mexiko – Švédsko 0:3 (0:0)

Góly: 50. Augustinsson, 62. Granqvist (z 11m), 74. Alvarez (vlastný). ŽK: Gallardo, Moreno, Layun (89. Peralta) – Larsson, Lustig. Rozhodovali: Pitana – Maidana, Belatti (všetci Arg.), 33.061 divákov.

Mexiko: Ochoa – Alvares, Salcedo, Moreno, Gallardo (65. Fabian) – Guardado (76. Corona), Herrera – Layun, Vela, Lozano – Hernandez

Švédsko: Olsen – Lustig, Lindelöf, Granqvist, Augustinsson – Claesson, Larsson (57. Svensson), Ekdal (80. Hiljemark), Forsberg – Berg (68. Thelin), Toivonen

UEFA vylúčila AC Miláno s Európskej Ligy 2018/2019

Švédom patril úvod, za prvých päť minút predviedli dve zaujímavé akcie. Najskôr centroval nebezpečne do šestnástky Larsson, ale žiadny z jeho spoluhráčov sa k zakončeniu nedostal. O chvíľu neskôr chytil brankár Ochoa podľa rozhodcov loptu už mimo šestnástky a s námahou musel potom likvidovať priamy kop Forsberga z uhla ľavej strany. V 12. minúte zakončil Berg cez hlavu chrbtom k bránke tesne vedľa. Po štvrťhodine hry sa už dostali k slovu aj Mexičania, loptu vybojoval Lozano a technická strela Velu mala takmer gólové parametre. Vzápätí sa na druhej strane dostal do dobrej šance Forsberg, no osamotený z ôsmich metrov prestrelil bránku. V 30. minúte arbiter na základe sytému VAR neposúdil Hernandezovu ruku v pokutovom území ako úmyselnú, z následného rohu Ochoa vytlačil volej Berga nad brvno. Ten istý švédsky útočník ešte v nadstavenom čase rozvlnil iba bočnú sieť.

Lacko vyradil v osemfinále v Eastbourne turnajovú jednotku Schwartzmana

Severania udreli hneď po zmene strán. Prízemnú prihrávku naprieč pokutovým územím Claesson síce dobre netrafil, ale číhajúci obranca Augustinsson na ľavej strane poslal Švédov do vedenia – 0:1. „Tri korunky“ mali navrch a o chvíľu pohrozil ďalším streleckým pokusom Forsberg. Druhý gól pridali Švédi po hodine hry, keď po rýchlom brejku Moreno zastavil Berga v šestnástke nedovolene a Granqvist penaltu s prehľadom premenil – 0:2. Mexičania sa na odpoveď nezmohli a tak inkasovali aj tretíkrát, pretože Alvarez si v 74. minúte zrazil loptu rukou do vlastnej siete. Na opačnej strane sa neujala ani príležitosť Hernandeza s Velom a tak sa Švédi tešili z triumfu rozdielom triedy i z prvenstva v skupine.

* – postup do osemfinále

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu