Švédky zdolali vo finále Fínky po nájazdoch, získali ôsmy titul

Švédky sa tešia po obhajobe titulu po finálovom zápase Fínsko - Švédsko na 11. majstrovstvách sveta vo florbale žien v Bratislave 9. decembra 2017

Foto: TASR

Švédske florbalové reprezentantky obhájili na 11. majstrovstvách sveta v Bratislave zlaté medaily. V sobotňajšom dramatickom finále zdolali odveké rivalky z Fínska 6:5 po samostatných nájazdoch a vybojovali už ôsmy titul svetových šampióniek.

Švédky si v zápase vypracovali až trojgólový náskok, ale dovolili súperkám v 3. tretine vyrovnať. Duel dospel napokon až do nájazdového rozstrelu, v štvrtej sérii rozhodla o triumfe obhajkýň Amanda Delgadová Johanssonová. Švédsky tak potvrdili svoju dominanciu vo svetovom florbale, zlato získali na šiestom šampionáte v rade, pričom v doterajšej histórii MS ani raz nechýbali vo finále. Štvrtýkrát za sebou mal súboj o zlato čisto škandinávske zloženie a zakaždým sa po ňom radovali „tri korunky“.

Slovenské florbalistky po výhre nad Lotyšskom obsadili konečné 5. miesto na MS

Bronz patrí Švajčiarkam, ktoré v súboji o 3. miesto vyhrali nad Českom tesne 3:2. Slovenské florbalistky skončili po víťazstve 6:4 nad Lotyškami na konečnej 5. priečke, čo je ich historicky najvyššie umiestenie na MS.

MS vo florbale žien v Bratislave – sobota finále:

Švédsko – Fínsko 6:5 pp a sn (2:1, 2:1, 1:3 – 0:0, 1:0)

Góly: 10. Joelssonová (Granstedtová), 16. Steenová (Norströmová), 23. D. Johanssonová (Bobergová), 30. D. Johanssonová (Steenová), 58. Tschopová (D. Johanssonová), rozh. nájazd D. Johanssonová – 11. Eskelinenová (O. Kauppiová), 39. Rantalová (V. Kauppiová), 49. O. Kauppiová (Rantalová), 51. V. Kauppiová (Kippiläová), 59. V. Kauppiová (Kippilaová), 3664 divákov.

o 3. miesto:

ČR – Švajčiarsko 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Góly: 21. Krupnová (Ratajová), 32. Kubišová (Urbánková) – 26. Ruttimannová (Martiová), 48. Ruttimannová (Ulberová), 50. Ruttimannová (tr. str.)

Môže vás zaujímať

Slováci podľahli aj Nórom na Švajčiarskom pohári