Svetová rekordérka Wlodarczyková: Prijala by som kvalitnejšie súperky

Na 52. ročníku atletického mítingu P-T-S sa predstaví veľa úspešných a známych športovcov. Zo všetkých však výrazne vyčnieva poľská kladivárka Anita Wlodarczyková – dvojnásobná olympijská víťazka, dvojnásobná majsterka sveta a trojnásobná majsterka Európy. Taktiež prvá a jediná žena, ktorá prehodila hranicu 80 metrov, podarilo sa jej to hneď päťkrát.

Wloarczyková je držiteľkou svetového rekordu (82,98 metra). Celkovo dosiahla svetový rekord štyrikrát. Prvý na konci augusta 2014 a ten posledný minulý rok v rodnom Poľsku. Tento rok je držiteľkou najlepšieho výkonu v hodnote 79,73 metra a rada by tak dosiahla prvú tohtoročnú osemdesiatku práve v komplexe x-bionic® sphere v Šamoríne.

Pred rokom ste sťažovali na kruh, vyzerá teraz lepšie?

Kruh by mal byť po úprave lepší ako pred rokom, takže uvidíme. Marcel Lomnický ho vraj včera upravoval, snáď to urobil dobre.

Tento rok sa vám ešte nepodarilo prekonať hranicu 80 metrov, prečo?

Čakám na to a možno už zajtra sa dočkám. Techniku mám dobrú, ale chýba mi lepšie zrýchlenie v kruhu.

Trúfate si na prekonanie svetového rekordu?

Keď budem mať dobrý deň a optimálnu formu, tak prečo nie? Myslím si, že ešte mám na to, aby som prekonala svoj svetový rekord.

Ako si spomínate na minulý ročník?

Nebolo ideálne počasie, zajtra sa to dúfam nezopakuje. Boli tu však úžasní diváci, na tých si pamätám a spomínam dodnes. Snáď bude na zajtrajších pretekoch rovnako dobrá atmosféra.

Vo svojej kategórii nemáte prakticky žiadne súperky, ako sa motivujete?

Nie je to ľahké. Musím sa motivovať a povzbudzovať. Som súťaživý typ a bola by som rada, keby som mala v každých pretekoch i kvalitné súperky. Snáď sa dievčatá zlepšia a budeme na každých pretekoch bojovať o prvé miesto.

Vyhrali ste všetko, čo sa dalo. Čo by ste ešte chceli dosiahnuť?

Stále sa môžem zlepšovať a prekonávať vlastné rekordy. Tento šport ma baví a keď budem poctivo pracovať na tréningoch, tak toho môžem dosiahnuť ešte oveľa viac. Síce som vyhrala všetko, no každé jedno víťazstvo je krásne a užívam si ho.

Je najbližším veľkým cieľom a motiváciou olympiáda v Tokiu?

Určite áno. V tomto športe je zlatá olympijská medaila ten najväčší úspech, aký môže športovec dosiahnuť. Zatiaľ som získala dve zlaté a dúfam, že v Tokiu mi pribudne tretia. Teší ma každé víťazstvo, no vyhrať olympiádu je desaťkrát lepší pocit a väčší úspech.

Sagan po dojazde 11. etapy: Som rád, že som to prežil