Jednou vetou

SZĽH je aktívny v boji proti koronavírusu, klubom odporúča prerušiť tréningový proces

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) v pondelok v súlade s oznámením Ústredného krízového štábu na dva týždne prerušil všetky súťaže a zrušil aj priateľské a prípravné zápasy na území krajiny.

V utorok zväz prostredníctvom webového sídla informoval, že v rámci prevencie v boji proti koronavírusu odporúča všetkým klubom, aby prerušili aj tréningový proces.

„SZĽH odporúča klubom prerušiť tréningové procesy v záujme zabráneniu prípadného šírenia vírusu COVID-19, a to najmä v miestach a mestách, kde zriaďovatelia škôl prerušili vyučovanie na školách. SZĽH situáciu ďalej monitoruje a bude priebežne reagovať,“ uvádza sa vo zväzovom stanovisku.

Program zvyšku aktuálnej sezóny v jednotlivých slovenských hokejových súťažiach je otvorený. V niektorých ligách ročník finišuje duelmi play-off, v najvyššej súťaži Tipsport lige zostáva do konca nadstavbovej časti odohrať ešte tri kolá. Ak sa situácia na Slovensku v súvislosti s koronavírusom nezhorší, súťaže by sa mohli opäť rozbehnúť od 24. marca. Dvojtýždňová vynútená prestávka však môže výrazne ovplyvniť zápasový kalendár a spôsobiť aj termínové kolízie s medzinárodnými podujatiami. Je preto otázne, v akom formáte sa slovenské súťaže dohrajú a či sa vôbec dohrajú.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu