Jednou vetou

Takto sa darilo našim plážovým volejbalistkám v Nemecku

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová počas tlačovej konferencie po zisku bronzu na turnaji Svetovej série FIVB v tureckom Mersine, 11. mája 2018 v Bratislave.

foto: TASR

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová nasadené ako siedme napokon obsadili 4. miesto a tesne nedosiahli na medailu na kvalitne obsadenom turnaji nemeckej národnej série Techniker Beach Tour v Münsteri (8. - 10. júna).

Slovenky, ktoré na podujatí s piatimi dvojicami z Top 16 svetového rebríčka štartovali vďaka voľnej karte, v nedeľu najskôr v druhom zápase semifinále prehrali tesne 1:2 (-15, 20, -11) so šestkami podujatia Teresou Mersmannovou a Cinjou Tillmannovou. Dubovcová so Štrbovou v druhom sete odvrátili jeden mečbal a vynútili si tajbrejk, v ňom ťahali za kratší koniec.

V následnom súboji o bronz slovenské beachvolejbalistky – opäť v troch setoch – nestačili 1:2 (-16, 17, -8) na turnajové štvorky a svetové pätnástky Karlu Borgerovú a Margaretu Kozuchovú. Slovenky, tridsiate druhé vo svetovom rebríčku, sa Borgerovej a Kozuchovej nerevanšovali za rovnako tesnú prehru 1:2 (27, -15, -16) z 1. kola play-off (o postup do osemfinále) na májovom turnaji kategórie Four stars v brazílskej Itapeme v rámci tohtoročnej World Tour.

Ohlasy médií na finále Roland Garros: Pre Halepovú nastal okamih slávy

Úradujúce slovenské šampiónky v sobotu v Münsteri najskôr triumfovali v trojčlennej základnej C-skupine. Nasadené pätnástky Larissu Claassenovú a Ninu Interwiesovú zdolali 2:0 (14, 13), následne si poradili 2:0 (19, 19) s turnajovými desiatkami Annou Behlenovou a Sarah Schneiderovou.

Vo večernom štvrťfinále Slovenky získali cenný skalp, zvíťazili tesne 2:1 (12, -18, 17) nad dvojkami podujatia a aktuálnymi svetovými štrnástkami Victoriou Bieneckovou a Isabel Schneiderovou, keď v tajbrejku odvrátili tri mečbaly.

Premiéra na Svetovom pohári sa Škantárovcom nevydarila

Počas nasledujúceho týždňa (15. – 17. júna) sa Natália Dubovcová a Andrea Štrbová vďaka voľnej karte predstavia v Drážďanoch na ďalšom turnaji nemeckej série. Následne ich čaká viacero podujatí v rámci World Tour, najskôr štvorhviezdičkový turnaj v Ostrave (20. – 24. júna).

Nemecká Techniker Beach Tour 2018 v plážovom volejbale – Münster – nedeľa:
Semifinále:
Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-7) – Teresa Mersmannová, Cinja Tillmannová (Nem.-6) 1:2 (-15, 20, -11)

O 3. miesto:
Karla Borgerová, Margareta Kozuchová (Nem.-4) – Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-7) 2:1 (16, -17, 8)

Ocenené plážové volejbalistky Andrea Štrbová (vľavo) a Natália Dubovcová na 24. ročníku tradičnej ankety Slovenskej volejbalovej federácie – Volejbalista roka 2017, počas slávnostného galavečera 27. mája 2018 v Bratislave. | foto: TASR/AP

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu