Jednou vetou

Talianska Seria A by mohla pokračovať od začiatku júna

Ilustračné foto

foto: Pixabay

"Vo vláde sme skoro všetci športoví fanúšikovia a chceme, aby naše idoly zostali v bezpečí. Nikto nechce, aby ochoreli," povedal taliansky premiér Conte

Už od 4. mája budú môcť futbalisti v Taliansku opäť začať s individuálnym tréningom. O dva týždne neskôr by podľa premiéra Giuseppeho Conteho sa mali spustiť skupinové tréningy a od úvodi júna by sa mohla obnoviť sezóna Serie A. Tá sa zastavila pre pandémiu koronavírusu v polovici marca.

Na Apeninskom polostrove zostáva odohrať 12 kôl a Taliansky futbalový zväz predĺžil lehotu na ukončenie sezóny do začiatku septembra. Je viac ako zrejmé, že na tribúnach budú chýbať fanúšikovia. „Ak to situácia dovolí, prerušené súťaže by sme mohli dohrať,“ uviedol Conte.

Taliansko je jednou z najzasiahnutejších krajín sveta, ochorenie COVID-19 tam potvrdili u takmer 200-tisíc osôb a viac ako 26-tisíc ich na koronavírus zomrelo. Viac úmrtí zaznamenali iba v USA.

„Rovnako ako mnoho Talianov aj ja som futbalový fanúšik. Keď sa to všetko začalo, ani ja som si veľmi nedokázal predstaviť, že sezóna Seria A sa nedohrá. Nachádzame sa však vo výnimočnej situácii, týka sa to zdravotnej, sociálnej aj ekonomickej stránky. Myslím si, že aj tí najvernejší priaznivci chápu, že súčasné kroky vo futbale boli nevyhnutné,“ myslí si Conte.

V tabuľke Serie A je na čele Juventus Turín iba jeden bod pred Laziom Rím. Počas ostatných týždňov malo minimálne 15 hráčov súťaže pozitívny test na koronavírus. väčšina z nich sa už z ochorenia COVID-19 vyliečila.

Podľa šéfa talianskeho futbalu Vincenza Spadaforu je ako súčasť prípravy na pokračovanie Serie A prijať také kroky, ktoré neohrozia žiadneho z protagonistov. „Musíme mať jasné pravidlá, podľa ktorých budeme postupovať. Nejde o samotné zabezpečenie duelov, ale aj postupy v prípade, ak by sa koronavírus potvrdil u niektorého z členov tímu. Až toto všetko budeme mať, potom môžeme uvažovať o reštarte,“ povedal Spadafora.

„Vo vláde sme skoro všetci športoví fanúšikovia a chceme, aby naše idoly zostali v bezpečí. Nikto nechce, aby ochoreli,“ dodal premiér Conte.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu