Jednou vetou

Tampa Bay uspela druhýkrát a je o jedno víťazstvo bližšie k Stanleyho poháru ako Dallas

ráči klubu Tampa Bay Lightning triumfovali v stredajšom treťom zápase finále play-off zámorskej hokejovej NHL nad Dallasom Stars 5:2.

Hráči klubu Tampa Bay Lightning triumfovali v stredajšom treťom zápase finále play-off zámorskej hokejovej NHL nad Dallasom Stars 5:2, v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 2:1 na zápasy a v ideálnom prípade ich od zisku Stanleyho pohára delia už len dva súboje.

Z mikrosúboja Slovákov tak opäť vyšiel víťazne obranca Erik Černák, ktorý v stredu odohral 17:50 min a okrem dvoch striel na bránku si pripísal aj dve trestné minúty za podrazenie. Iný bek Andrej Sekera za zdolané „hviezdy“ absolvoval rovných 17 minút a v štatistikách pri jeho mene svieti jedna zblokovaná strela.

Udalosťou duelu okrem triumf Tampy Bay bol návrat útočníka „bleskov“ Stavena Stamkosa do súťažného diania premiérovo od februára 2020. Absolvoval však len päť striedaní a v treťom zvýšil vedenie Lightning na 2:0, keď pred ním skóroval aj Nikita Kučerov. Stars síce ešte v prvej tretine skorigovali zásluhou Jasona Dickinsona, ale druhá dvadsaťminútovka bola v réžii Tampy Bay, ktorá troma gólmi rozhodla o svojom triumfe, do streleckej listiny sa zapísali Victor Hedman, Brayden Point a Ondřej Palát. Za Dallas v tretej časti už len znížil Miro Heiskanen.

„Je to krásna skúsenosť byť opäť na ľade so spoluhráčmi a dokonca mať vplyv na priebeh zápasu, čo som za ostatné mesiace nemohol. Je krásne byť súčasťou tímu, ktoré dosiahlo víťazstvo. Som rád, že som sa na tom podieľal, aj keď som toho veľa nenahral,“ povedal po zápas Stamkos podľa oficiálneho webu NHL. Ani hokejista a ani jeho tréner Jon Cooper po súboji neprezradili dôvod, prečo Stamkos po piatom striedaní už iba sedel na striedačke. Steven Stamkos sa pritom v stredu stal len druhým hráčom histórie NHL, ktorý v danom roku naskočil do play-off až vo finálovej sérii a hneď skóroval. V minulosti sa to v roku 1940 podarilo Billymu Taylorov staršiemu za Toronto Maple Leafs v sérii proti New Yorku Rangers.

Dallas síce vyhral prvý finálový duel, no v ďalších dvoch ťahal za kratší koniec. Podľa autora jedného z dvoch stredajších zásahov Stars Dickinsona nie je dôvod na paniku. „Musíme sa z tejto prehry oklepať a ísť ďalej. Je to len jeden zápas, po ktorom prehrávame 1:2. Príde ďalší duel a ak v ňom uspejeme a vyrovnáme na 2:2, bude to zase úplne iná séria,“ poznamenal Dickinson pre NHL.com.

Štvrtý súboj finálovej série je na programe v noci z piatka na sobotu, duel v kanadskom Edmontone je na programe o 2.00 h SELČ.

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu