Tatar chýbal v zostave Golden Knights

Hokejista Vegas Golden Knights Slovák Tomáš Tatar (vľavo) sa teší so spoluhráčom Sheaom Theodoreom po strelení gólu v zápase zámorskej hokejovej NHL San Jose Sharks - Vegas Golden Knights v San Jose 22. marca 2018.

FOTO TASR/AP

Hokejisti Columbusu uspeli aj v druhom zápase 1. kola play off NHL na ľade Washingtonu.

V noci na pondelok zvíťazili 5:4 po predĺžení a v sérii štvrťfinále Východnej konferencie vedú 2:0. Matt Calvert strelil rozhodujúci gól v 73. minúte.

V Západnej konferencii je už len krok od postupu nováčik z Vegas, v treťom stretnutí triumfoval na ľade Los Angeles 3:2 a v sérii vedie už 3:0 na zápasy. Slovenský útočník Tomáš Tatar chýbal v zostave hostí.

play off NHL – 1. kolo: štvrťfinále Východnej konferencie – tretí zápas: Philadelphia – Pittsburgh 1:5 /stav série: 1:2/

druhý zápas: Washington – Columbus 4:5 pp /stav série: 0:2/

štvrťfinále Západnej konferencie – tretie zápasy: Minnesota – Winnipeg 6:2 /stav série: 1:2/

Los Angeles – Vegas 2:3 /stav série: 0:3/