Tatar gólom pomohol Montrealu k výhre, Halák oporou Bostonu

Slovenský hokejista Tomáš Tatar

Slovenský hokejista Tomáš Tatar pomohol v noci na nedeľu v zámorskej NHL svojím gólom k víťazstvu Montrealu 3:2 na ľade Vancouveru. V 29. minúte otvoril skóre duelu, bol to pre neho deviaty presný zásah v sezóne.

Boston bez zraneného kapitána Zdena Cháru vyhral na ľade Arizony 2:1. Bruins sa mohli oprieť o výborný výkon Jaroslava Haláka, slovenský brankár inkasoval iba raz, zaskvel sa 32 úspešnými zákrokmi. Vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia. Slovenský útočník Richard Pánik v drese Coyotes nebodoval.

Tampa Bay zvíťazila na ľade Philadelphie 6:5 po predĺžení. Dvoma gólmi sa na výhre podieľal kanadský útočník Brayden Point. V drese hostí nastúpil v druhej obrannej formácii Slovák Erik Černák, 21-ročný zadák strávil na ľade vyše 17 minút, zapísal si 6 trestných minút, jeden mínusový bod a dve strely.

NHL: Vasilevskij má zlomenú nohu, Tampe bude chýbať štyri až šesť týždňov

Hostia viedli ešte v 50. minúte 5:1, potom sa však po zákroku Černáka, ktorý trafil Švéda Oskara Lindbloma pri mantineli, strhla šarvátka, za ktorú dostal Slovák dva dvojminútové tresty. Domáci z presilovky znížili, to ich naštartovalo a podarilo sa im v závere tretiny vyrovnať troma gólmi. V extračase napokon o výhre Tampy Bay rozhodol kanadský útočník Anthony Cirelli. V ďalšom zápase Ottawa bez slovenského obrancu Christiána Jaroša zdolala trápiaci si Pittsburgh 6:4.

výsledky NHL:
Philadelphia – Tampa Bay 5:6 pp, New Jersey – Detroit 2:3 pp, Minnesota – Buffalo 2:3, Carolina – Columbus 1:4, New York Rangers – Florida 4:2, Ottawa – Pittsburgh 6:4, Vancouver – Montreal 2:3 /TATAR za hostí 1+0/, Arizona – Boston 1:2 /HALÁK (Boston) inkasoval jeden gól, kryl 32 striel/, Nashville – Los Angeles 5:3, Calgary – Edmonton 3:2 v 3. tretine, San Jose – St. Louis 3:0 v 3. tretine

Paralympijské-Triatlon: V Tokiu zrušili pre znečistenú vodu testovacie preteky