Jednou vetou

Tatar prispel gólom k triumfu Montrealu nad Ottawou

Slovenský hokejista Tomáš Tatar

Zo slovenských hokejistov sa v noci na nedeľu v prípravných zápasoch pred štartom NHL strelecky presadil Tomáš Tatar. Gólom pomohol k triumfu Montrealu Canadiens nad Ottawou Senators 4:3 po predĺžení.

V drese hostí odohral celý zápas Christián Jaroš. Boston v zostave so Zdenom Chárom deklasoval Chicago 8:2. Dallas s Andrejom Sekerom zdolal Colorado 4:3 po predĺžení a nájazdovom rozstrele.

Výsledky:

Montreal – Ottawa 4:3 pp /za domácich Tatar 1+0/, Boston – Chicago 8:2, Pittsburgh – Buffalo 2:3 pp a sn, Dallas – Colorado 4:3 pp a sn, New York Islanders  – New York Rangers 4:2, Tampa Bay – Florida 0:1 pp a sn, Toronto – Detroit 5:0

Tampa Bay uspela druhýkrát a je o jedno víťazstvo bližšie k Stanleyho poháru ako Dallas