Jednou vetou

Tenis: Cibulková sa spojila s akadémiou Love4Tennis, teší sa na novú sezónu

Slovenská tenistka Dominika Cibulková.

Foto: archívne, TASR/AP

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa rozhodla spojiť svoje meno s akadémiou Love4Tennis. Bývalá svetová štvorka chce aktívne pomôcť pri výchove mladých talentov a odovzdávať im skúsenosti, ktoré získala počas aktívnej kariéry.

Olympijské: Organizátori OH 2020 v Tokiu získali financie od domácich sponzorov

„S myšlienkou spojiť moje meno s touto akadémiou som sa pohrávala už päť rokov. Teraz nastal ten správny čas na to, aby som ju zrealizovala. Verím, že sa nám podarí vychovať čo najviac talentov a vybudujeme niečo väčšie. Som rada, že sa budem môcť aktívne zapojiť do celého procesu,“ povedala na piatkovej tlačovej konferencii slovenská jednotka, ktorá sa už teší na novú sezónu.

S prípravou na rok 2019 vyslovila veľkú spokojnosť. „S trénerom Maťom Liptákom sme trochu zredukovali tréningy. Mali sme trochu inú tenisovú i kondičnú schému. Bolo to naozaj super, cítim, že príprava mi veľmi veľa dala. Išli sme hlavne na kvalitu, nie na kvantitu. Nechcem hovoriť dopredu o tom, aká je moja forma. Uvidíme, ako to zvládnem a či dobré výkony, ktoré som podávala na tréningoch, zopakujem aj na turnajoch. Je to pre mňa veľká výzva, veľmi sa na to teším. V prvej polovici roka nemusím obhajovať veľa bodov, tam by som chcela niečo nazbierať,“ uviedla Cibulková.

Futbal: Solskjaer už dostal cenné rady od Fergusoba: „Bol môj mentor“

V porovnaní s predchádzajúcimi sezónami plánuje absolvovať menej turnajov. „Už vlani sme chceli zvoliť túto stratégiu, zastavili ma však zranenia, pre ktoré som musela vynechať veľké turnaje v Indian Wells, Miami, Montreale i v Cincinnati. Mojím hlavným cieľom v novej sezóne je uhrať do Wimbledonu nejaký dobrý výsledok a zdvihnúť si renking, aby som sa v rebríčku dostala tam, kam podľa mňa patrím.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu