Jednou vetou

Tenis-DC: Horanský nemá pred debutom roztrasené kolená

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

V zápase s Bieloruskom prvýkrát okúsil daviscupovú atmosféru, proti Kanade ho čaká veľká premiéra. Slovenský tenista Filip Horanský nemá pred debutom roztrasené kolená a favorizovanému Kanaďanovi Denisovi Shapovalovovi chce čo najviac znepríjemniť život

Nemám strach zo súpera zvučného mena. Keby som sa bál, ani by som nemusel ísť na kurt. Chcem dať do toho všetko, budem bojovať o každú loptičku. Verím, že bude plný dom a diváci ma povzbudia. Viem, že Shapovalov obľubuje skôr hardy, no je to hráč elitnej svetovej tridsiatky a určite sa dokáže adaptovať aj na antuku,“ povedal Horanský, ktorý dostal prednosť pred Norbertom Gombosom.

Tenis: Alexandrovová postúpila do štvrťfinále turnaja WTA v Petrohrade

Už po oznámení nominácie na kvalifikačný duel o postup na finálový turnaj Davisovho pohára v Madride dúfal, že by mu Dominik Hrbatý mohol dať šancu. „Bolo to iba na kapitánovi. My sme sa s Norom Gombosom iba snažili poriadne trénovať. Nebol medzi nami žiaden boj. Celý týždeň sme sa navzájom podporovali a fandili si. Nálada v tíme je super,“ pochvaľoval si najmladší člen slovenskej ekipy.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu