Jednou vetou

Tenis-Fed: Slovenky pocestujú do Lotyšska

Ilustračné foto

Pixabay.com

Slovenské tenistky pocestujú v 1. kole II. svetovej skupiny budúcoročného Pohára federácie do Lotyšska. Rozhodol o tom utorňajší žreb v londýnskej centrále ITF. Duel je na programe 10.-11. februára. Zverenky kapitána Mateja Liptáka boli nasadené a okrem Lotyšiek ešte mohli naraziť na Španielsko, Taliansko alebo Kanadu.

Slovenky vo februári zvíťazili v dueli 1. kola II. svetovej skupiny v bratislavskom NTC nad Ruskom 4:1 a prebojovali sa do baráže o elitnú osmičku. V nej však podľahli v Minsku domácemu Bielorusku 2:3. K návratu slovenského tímu do svetovej skupiny nepomohli ani výborné výkony Viktórie Kužmovej, ktorá vo dvojhrách zdolala Arinu Sobolenkovú i Aleksandru Sasnovičovú.

Lotyšky disponujú silným družstvom, vo svojom strede majú vlaňajšiu šampiónku grandslamového Roland Garros Jelenu Ostapenkovú i Anastasiju Sevastovovú. Účasť medzi druhou najlepšou osmičkou si zabezpečili vďaka triumfu 3:2 nad Ruskami v Chanty-Mansijsku. Dva body vybojovala Ostapenková, tohtoročná wimbledonská semifinalistka. Tretí pridala Sevastovová.

Hamšík: „Zostal som v Neapole, lebo ma chcel Ancelotti“

Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku výsledok žrebu príliš nepotešil. „Želal som si, aby sme hrali doma, dostali sme však zrejme najťažšieho možného súpera. Lotyšky budú v domácom prostredí veľmi silné. Ostapenková so Sevastovovou sú v elitnej svetovej dvadsiatke, obe sú výborné tenistky. Budú favoritkami, aj keď nastúpime v najsilnejšom zložení. Ak však naše dievčatá podajú výkony na hranici svojich možností, majú šancu prekvapiť. Predpokladám, že hrať sa bude na harde, keďže Ostapenková má rada rýchle povrchy. Tie však vyhovujú aj našim hráčkam,“ povedal Moška.

Môže vás zaujímať

Coronavírus v Zadare: Nakazení sú ďalší tenisti