Jednou vetou

Tenis-Fed: Slovensko vedie nad Brazíliou 3:0, Cibulkovej víťazná rozlúčka

Slovenská tenistka Dominika Cibulková

Foto: TASR/AP

Slovenské tenistky sa udržali v II. svetovej skupine Pohára federácie. V dueli o účasť medzi druhou najlepšou osmičkou totiž vedú na antuke v bratislavskom NTC nad Brazíliou už 3:0.

O rozhodujúci tretí bod sa postarala Dominika Cibulková, ktorá v poslednom fedcupovom zápase v kariére v súboji tímových jednotiek zdolala Beatriz Haddadovú Maiovú 7:6 (3), 6:0. V prvom sete otočila z 3:5.

Cibulkovej vyšiel úvod zápasu a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:0. Brazílčanka však bleskovo kontrovala a vyrovnala na 2:2. Haddadová Maiová hrala agresívnejšie ako v sobotňajšom súboji proti slovenskej dvojke Viktórii Kužmovej, kvalitne returnovala. V siedmom geme Cibulkovej opäť zobrala servis a po potvrdení brejku odskočila súperke na 5:3. Cibulková však v ďalších minútach zabojovala, vďaka nátlakovej hre otočila na 6:5 a vynútila si tajbrejk, v ktorom dominovala. V skrátenej hre predviedla plejádu winnerov vrátane dvoch es.

Tenis-Fed: Cibulková po zisku prvého bodu: Podala som dobrý výkon

Zverenka Mateja Liptáka sa dostala na koňa a v druhom dejstve úplne ovládla dvorec v AXA aréne. Po dvoch brejkoch si vybudovala náskok 4:0 a brazílskej ľaváčke, ktorá bola v apríli v semifinále turnaja WTA v Bogote, uštedrila „kanára. Pri vlastnom servise premenila hneď prvý mečbal a úspešne zakončila svoju fedcupovú kariéru, ktorú odštartovala v júli 2005 ako 16-ročná v dueli na pôde Thajska.

Barážový zápas o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie
SLOVENSKO – Brazília 3:0
Dominika Cibulková – Carolina Meligeniová Alvesová 6:1, 6:1
Viktória Kužmová – Beatriz Haddadová Maiová 6:3, 6:3
Cibulková – Haddadová Maiová 7:6 (3), 6:0

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu