Jednou vetou

Tenis-Roland: Suverénny postup Halepovej do štvrťfinále

Rumunská tenistka Simona Halepová

Foto: TASR/AP

Česká tenistka Kateřina Siniaková prehrala v osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros s Američankou Madison Keysovou 2:6 a 4:6. V ďalšom zápase si postup do štvrťfinále zabezpečila ôsma nasadená Ashleigh Bartyová z Austrálie, ktorá zdolala Sofiu Keninovú z USA 6:3, 3:6 a 6:0. Rumunka Simona Halepová si ako tretia nasadená hráčka hladko poradila s Poľkou Igou Šwiatekovou 6:1, 6:0.

Česká tenistka v treťom kole získala skalp svetovej jednotky Naomi Osakovej z Japonska, proti Keysovej predviedla bojovný výkon. V druhom sete držala s Američankou krok, nakoniec však na tvrdú a presnú súperku nestačila. Okrem úvodu druhého setu neustále doťahovala, využila iba dva zo siedmich brejkbalov, zatiaľ čo jej súperka päť zo šiestich.

Zápas Bartyovej s Keninovou trval na kurte Philippa Chatriera 93 minút. „Bol to tento týždeň môj prvý zápas na tomto krásnom kurte. Ja som si to chcela najmä užiť,“ povedala 23-ročná Austrálčanka.
  
ženy – dvojhra – osemfinále:
Simona Halepová (3-Rum.) – Iga Šwiateková (Poľ.) 6:1, 6:0, Madison Keysová (14-USA) – Kateřina Siniaková (ČR) 6:2, 6:4, Ashleigh Bartyová (8-Aus.) – Sofia Keninová (USA) 6:3, 3:6, 6:0.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu