Jednou vetou

Tenis-Wimbledon: Bartyovej sen sa rozplynul: Musím prehltnúť horkú pilulku

Austrálska tenistka Ashleigh Bartyová

foto: TASR/AP

Sen ženskej svetovej tenisovej jednotky Ashleigh Bartyovej o zisku wimbledonského titulu sa rozplynul v osemfinále. Šampiónka Roland Garros nestačila na špecialistku na trávnatý povrch Američanku Alison Riskeovú a nenapodobní Evonne Goolagongovú Cawleyovú.

Tá v roku 1980 ako doposiaľ posledná Austrálčanka vyhrala ženskú dvojhru v All England Clube. Bartyová okúsila trpkosť prehry po 15-zápasovej víťaznej šnúre. „Úvod zápasu mi vyšiel podľa predstáv, vyhrala som prvý set. V ďalšom priebehu sa mi však duel vymkol z rúk. Nebude ľahké stráviť túto prehru, musím prehltnúť horkú pilulku,“ uviedla Bartyová pre akreditované médiá.

Tenis-Wimbledon: Nadal postúpil suverénne do štvrťfinále dvojhry

Riskeová postúpila prvýkrát v kariére do grandslamového štvrťfinále a splní sa jej sen zahrať si s krajankou Serenou Williamsovou – sedemnásobnou singlovou wimbledonskou šampiónkou. „Bude to pre mňa veľká výzva. Serena je legenda, bývalá svetová jednotka a najlepšia tenistka v histórii. Tráva je však moja srdcovka, dosahujem na nej najlepšie výsledky a pokúsim sa Serenu čo najviac potrápiť,“ nechala sa počuť Riskeová, ktorá pred Wimbledonom vyhrala turnaj WTA v holandskom Hertogenboschi.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu