Cibulková prehrala vo štvrťfinále dvojhry s Ostapenkovou

Slovenská tenistka Dominika Cibulková.

Slovensko stratilo svoje posledné želiezko. Dominika Cibulková podľahla Lotyške Jelene Ostapenkovej.

Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Dvanástej nasadenej minuloročnej šampiónke Roland Garros Lotyške Jelene Ostapenkovej podľahla 5:7. 4:6. Slovensko tak prišlo na tráve All England Clubu aj o posledné želiezko. Cibulková vo Wimbledone vyrovnala svoje maximum z rokov 2016 a 2011.

Henry na belgickej lavičke, Giroud: Bude to zvláštne

Ostapenková odplatila Cibulkovej predvlaňajšiu prehru z  trávnatého povrchu v Eastbourne a upravila vzájomnú bilanciu na 1:2. V dueli o postup do finále nastúpi vo štvrtok proti víťazke súboja medzi Nemkou Angelique Kerberovou a Ruskou Darjou Kasatkinovou. Cibulková si z Wimbledonu odnáša prémiu 281.000 libier pred zdanením a 430 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho novom vydaní sa posunie na 25. miesto. Po skončení tretieho podujatia veľkej štvorky bude staronovou slovenskou jednotkou, keď predstihne Magdaléna Rybáriková, ktorá v pozícii obhajkyne vlaňajšieho semifinále vypadla hneď v 1. kole s Rumunkou Soranou Cirsteovou.

Olympionik Matej Tóth bude hľadať športové talenty aj v Skalici

Ostapenková hneď v úvodnom geme prelomila podanie Cibulkovej. Slovenka v ďalších minútach otočila na 3:1, no Lotyška následne vyrovnala na 3:3 a v koncovke setu slávila vďaka agresívnej hre úspech. Za stavu 5:5 čistou hrou zobrala Cibulkovej servis a zisk úvodného dejstva spečatila dvomi esami. Ostapenková hrala s maximálnou dávkou rizika, pri podaní Cibulkovej bol z toho väčšinou víťazný return alebo loptička z rakety Lotyšky skončila v sieti. V druhom dejstve sa Ostapenková vďaka brejku v piatom geme ujala vedenia 3:2 a zápas už dotiahla do úspešného konca. V desiatom geme premenila pri vlastnom podaní hneď prvý mečbal.