Jednou vetou

Tenis-Wimbledon: Halepová do semifinále: Musela som tvrdo bojovať

Rumunská tenistka Simona Halepová

FOTO TASR /AP

Rumunská tenistka Simona Halepová postúpila vo Wimbledone po druhý raz v kariére do semifinále dvojhry žien. Nasadená sedmička zdolala v utorok vo štvrťfinále za 89 minút Číňanku Šuaj Čang 7:6 (4), 6:1.

Aktualizované 19.00

Bývalú svetovú jednotku Halepovú trápila Číňanka len v prvom sete, v druhom triumfovala Rumunka za 29 minút. Účasťou v najlepšej štvorke Halepová zopakuje svoje kariérne maximum z Wimbledonu z roku 2014. „V prvom sete som o víťazstvo musela tvrdo bojovať. Ale vedela som, že dnes musím hrať tak dobre, ako len viem,“ citovala slová víťazky agentúra DPA.

Bývalý šéf formuly 1 Ecclestone obdivuje Putina: Je to dobrý človek

Serena Williamsová sa vo Wimbledone prezentovala pred zápasom s Riskeovou 22 esami, proti krajanke ich však zaznamenala až 19. „Bolo to vydreté víťazstvo. Alison hrala veľmi dobre, vedela, že nemá čo stratiť. To som si však potom uvedomila aj ja a vedela som, že musím hrať svoj tenis,“ citovala Williamsovej slová agentúra AP.

Tridsaťsedemročná Američanka sa stretne v semifinále s Češkou Barborou Strýcovou, ktorá vo štvrťfinále zdolala devätnástu nasadenú Britku Johannu Kontovú 7:6 (5), 6:1 za 98 minút. „Som neuveriteľne šťastná, že sa mi podaril takýto úspech. Bol to náročný zápas, musela som byť stále sústredená. Teším sa na semifinále,“ povedala po zápase Strýcová, ktorá sa prebojovala do svojho prvého grandslamového semifinále.

ženy – dvojhra – štvrťfinále:
Barbora Strýcová (ČR) – Johanna Kontová (19-V. Brit.) 7:6 (5), 6:1, Jelina Svitolinová (8-Ukr.)  – Karolína Muchová (ČR) 7:5, 6:4, Simona Halepová (7-Rum.) – Šuaj Čang (Čína) 7:6 (4), 6:1, Serena Williamsová (11-USA) – Alison Riskeová (USA) 6:4, 4:6, 6:3

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu