Jednou vetou

Thomasa vyhlásili za Športovú osobnosť roka v Británii podľa BBC

Britský cyklista Geraint Thomas

foto: Sporting News

Geraint Thomas sa stal Športovou osobnosťou roka 2018 vo Veľkej Británii podľa ankety britskej televíznej a rozhlasovej verejnoprávnej spoločnosti BBC.

Tridsaťdvaročný waleský cyklista si vyslúžil prestížne ocenenie po tom, čo prvýkrát v kariére vyhral slávnu Tour de France a pripísal si aj dva etapové triumfy. Okrem toho tento rok triumfoval aj na Critérium du Dauphiné a vyhral časovku na národných majstrovstvách. V ankete odsunul na druhé miesto majstra sveta v F1 Lewisa Hamiltona, tretí skončil Harry Kane, ktorý doviedol Anglicko k štvrtému miestu na futbalových MS v Rusku, získal Zlatú kopačku pre najlepšieho strelca turnaja a dostala sa aj do „Dream Teamu“ šampionátu.

„Je neskutočné, že tu stojím. Bol to úžasný rok pre britský šport a verím, že to bude dlho pokračovať,“ vyhlásil po prevzatí ceny na galavečeri v Birminghame.

Úspech futbalistov podčiarkol Gareth Southgate, ktorý získal cenu pre najlepšieho trénera roka. „Som nesmierne hrdý na tím. Hráči si zaslúžia obrovské uznanie, hrali s veľkým srdcom, skvelým štýlom a myslím si, že ľudia naozaj ocenili, ako reprezentovali svoju krajinu,“ povedal.

Najlepším tímom sa stali britské netbalistky, ktoré tento rok získali premiérový titul na Hrách Commonwealthu. Na druhú priečku odsunuli futbalových reprezentantov.

Bližňák skončil v Trenčíne zo zdravotných dôvodov

Cenu pre Svetovú športovú hviezdu roka si prevzal taliansky golfista Francesco Molinari, ktorý vyhral British Open a piatimi bodmi sa podieľal na triumfe Európskeho tímu na Ryder Cupe. Ocenenie za celoživotné dielo dostala bývalá tenisová hviezda Billie Jean Kingová.

Geraint Thomas sa v nedeľu dočkal aj novej trofeje z Tour de France, keďže tú pôvodnú mu ukradli. Tím Sky o ňu prišiel v októbri na Cyklistickej šou v Birmingham, keď prezentoval všetky tri ceny za celkové víťazstvá na Grand Tour, ktoré tento rok získal. Vrátili sa však len dve, tú z Tour stále hľadá polícia.

Môže vás zaujímať

Djokovič na čele rebríčka ATP už 287. týždeň