Jednou vetou

Tisíce fanúšikov a viaceré osobnosti sa prišli rozlúčiť s Laudom

Posledná rozlúčka s Niki Laudom.

Foto: TASR/AP

Tisíce fanúšikov a viaceré významné osobnosti športového i spoločenského života sa v stredu zúčastnili na poslednej rozlúčke so zosnulým trojnásobným majstrom sveta F1 Nikim Laudom. Zavretá rakva s Rakúšanom, ktorý zomrel 20. mája vo veku 70 rokov, bola niekoľko hodín vystavená vo viedenskom Dóme sv. Štefana, potom sa uskutočnila zádušná omša.

Rakúskeho rodáka a bývalého kalifornského guvernéra Arnolda Schwarzeneggera, bývalého rakúskeho pilota Gerharda Bergera a rakúskeho prezidenta Alexandra Van der Bellena pozvali, aby predniesli smútočné prejavy. Niekdajší Laudov tímový kolega v McLarene Alain Prost z Francúzska mal počas omše čítať z Biblie. Prišli aj šéf tímu Mercedes, kde Lauda pôsobil ako čestný prezident a poradca, Toto Wolff, svetový šampión 2016 Nico Rosberg z Nemecka, bývalý britský jazdec David Coulthard, prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jean Todt či nemecký herec Daniel Brühl, ktorý stvárnil Laudu vo filme Rivali. Tím Ferrari, v ktorého farbách získal Rakúšan dva tituly, zastupoval niekdajší šéf Luca di Montezemolo.

FOTO: Rodina, priatelia aj fanúšikovia sa lúčia s Nikim Laudom

Fanúšikovia napriek dažďu stáli v dlhom rade pred Dómom, aby vzdali hold pri rakve, na ktorej sa vynímala Laudova prilba. Po verejnej rozlúčke nasledoval pohreb v kruhu rodiny, Lauda bol podľa kňaza Toniho Fabera na poslednej ceste oblečený v jeho pretekárskej kombinéze. Informovala o tom agentúra DPA.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu