Jednou vetou

TOP-NHL: Philadelphia predstavila nového maskota, vyvolal sarkastické reakcie

Ilustračné foto

foto: TASR

Tím NHL Philadelphia Flyers predstavil v stredu svojim fanúšikom nového maskota. Ten však vyvolal v zámorí viaceré negatívne reakcie.

Maskot dostal meno Gritty a tvorcovia sa inšpirovali známou postavičkou Sally z rozprávky Monsters. „Chceli sme vytvoriť niečo zlé a zároveň milé. Má veľa autentických vlastností, ktoré vidíme v hokeji,“ uviedol marketingový odborník David Raymond.

TOP-Hokej: Fín Lehterä je podozrivý z predaja kokaínu

Gritty je veľké oranžové strašidlo s dlhou oranžovou bradou. Obranca Flyers Radko Gudas pre zámorské médiá uviedol, že jeho malá dcérka sa s takým maskotom určite nebude chcieť hrať. Fanúšikovia na sociálnych sieťach okamžite začali robiť koláže a šírili o Grittym rôzne zábavné príbehy.

Niektorí dokonca videli podobnosť s jedným z vodcov Philadelphie, českým útočníkom Jakubom Voráčkom, ktorý pred nejakým časom nosil veľkú ryšavú bradu.
Pittsburgh Penguins, hlavný rival Philadelphie v NHL, tiež nezostal bez pozornosti nového maskota. Na Twiiteri

Hokejovému trénerovi Keenanovi diagnostikovali rakovinu prostaty

Gritty napísal, že raňajkuje rôzne druhy vtákov, tučniakov nevynímajúc. Maskot Pittsburghu odpovedal stroho: „Som s tým v pohode, je ok.“

Sarkasticky sa však vyjadrili niektorí novinári. „Dobre, dáme Grittymu šancu. Nakoniec, mohlo to byť ešte horšie. Fanúšikovia, ste radi, že nový maskot nie je banánom?,“ uviedol redaktor denníka Philadelphia Inquirer Stephanie Farr.

V podobnom duchu sa vyjadril aj Pete Blackburn z redakcie CBS Sports: „Naozaj potrebujeme nechutné, strašlivé a sadistické športové talizmany. Veľmi tu chýbajú. Vďaka za dobrú prácu Philadelphia.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu