Jednou vetou

Tour de France 2020 odštartuje v Nice, na trati 29 náročných stúpaní

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Organizátori najprestížnejších etapových cyklistických pretekov sveta Tour de France zverejnili v utorok plán trasy v roku 2020. Jazdcov čaká päť cieľov na vrchole kopca, vrátane toho v individuálnej časovke.

Tour de France 2020 odštartuje 27. júna v Nice a skončí sa 19. júla tradične na Elyzejských poliach v Paríži. Záverečná etapa je na programe týždeň pred štartom OH 2020 v Tokiu. Trojtýždňové podujatie bude merať celkovo 3470 km. „Na trati je 29 náročných stúpaní. Bude to fyzicky náročné a veľká výzva pre pretekárov,“ povedal podľa AFP riaditeľ pretekov Christian Prudhomme.

Sagan bojuje za bezpečnosť na cestách: Musíme zmeniť myslenie

O žlté tričko budú opäť bojovať predovšetkým vrchári ako Egan Bernal, Christopher Froome, Romain Bardet či Thibault Pinot, no v programe je aj deväť etáp označených ako rovinaté. „Aj takzvané rovinaté etapy budú veľmi náročné pre čistokrvných šprintérov. Je na nich mnoho nástrah na rôznych miestach,“ dodal Prudhomme, čím naznačil, že by ročník mohol pri zbieraní etapových triumfov sedieť jazdcom ako je Peter Sagan.

Môže vás zaujímať

Slovenskí stopéri si užívali pohárový triumf Sparty, Hancko by rád zostal v Prahe