Trenčania zdolali Liptovský Mikuláš 4:3

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Trenčania mali do zápasu ideálny vstup. Už po pol minúte chyboval Suchý a po strele Rýgla od modrej čiary vyrazený puk poslal za Hollého chrbát Radivojevič. Dobrý úvod domáci potvrdili v 4. minúte. Varga sa prešmykol popri mantineli, následná Mikulova strela však našla pripraveného brankára Liptákov.

V polovici úvodnej tretiny pre problémy s kolenom odstúpil Ölvecký. V 16. minúte už viedla Dukla dvojgólovým rozdielom. Sádecký prenechal puk Bartovičovi. Ten ho posunul ešte na nakorčuľovaného Hecla, ktorý spomedzi kruhov upravil na 2:0. V závere úvodnej tretiny naskočil z trestnej lavice mladík Luhový. Po jeho strele sa odrazený puk dostal k Rýglovi. Ten využil zakrytý výhľad gólmana a trafil horný roh bránky Liptovského Mikuláša – 3:0.

Výborný vstup do druhej tretiny mali hostia. V 22. minúte využil prečíslenie dvoch na jedného presnou strelou Tamáši. O minútu neskôr v presilovej hre trafil ideálne od modrej čiary Nádašdi, keď na jeho pokus nedokázal domáci gólman zareagovať včas. Liptákov mohol už o chvíľu pribrzdiť Radivojevič, ale z dorážky neuspel. Na opačnej strane klziska Kriška neprestrelil Valenta. O chvíľu na to opäť Kríška neprepasíroval puk do siete. Následné minúty nepriniesli zmenu skóre, hoci oba kolektívy na to mali príležitosti počas presilových hier.

Jaroš po premiérovom góle: Som šťastný, že som ho konečne strelil

Záver tretej časti hry opäť vyšiel hosťom. Po prehranom súboji zostal na kruhu nepokrytý Róbert Huna a pohotovou strelou prekonal Valenta a vyrovnal na 3:3. V závere 43. minúty šiel na štyri minúty na trestnú lavicu Bohunický za hru so zdvihnutou hokejkou. Šancu na zvratl mal po Uramovej prihrávke Uhrík, no nedokázal skórovať. Trenčania oslabenie ustáli a sami uspeli v početnej výhode. V 47. minúte si Hecl nakorčuľoval medzi kruhy a trafil puk presne k žŕdke – 4:3. Vzápätí mohol pridať domácu poistku v podobe piateho gólu Sádecký, no Kislicyn bol na mieste a zasiahol chráničom. V záverečnej desaťminútovke si už Dukla vedenie postrážila. Liptovskému Mikulášu k vyrovnaniu nepomohla ani poldruhaminútová hra bez brankára.

HK Dukla Trenčín – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)
Góly: 1. Radivojevič (Rýgl), 16. Hecl (Bartovič, Sádecký), 20. Rýgl (Luhový), 48. Hecl (Holenda, Valent) – 22. Tamáši (Uram, Nádašdi), 23. Nádašdi (Uram, Košecký), 41. Róbert Huna (Kriška). Rozhodovali: Fridrich, Rencz (Maď.) – Výleta, Soltész (Maď.),  vylúčení: 7:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2456 divákov
Trenčín: Valent – Rýgl, Krejčí, Bohunický, Luža, Kovář, Holenda, Frühauf – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, M. Hecl – T. Varga, R. Dlouhý, O. Mikula – D. Hudec, J. Švec, J. Pardavý ml. – Luhový
Liptovský Mikuláš: Hollý (21. Kislicyn) – Suchý, Kurali, Mezovský, Nádašdi, Košecký, J. Nemec, M. Bača, Fereta – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – Vybíral, Tamáši, Uram – Lištiak, Piatka, Heikkilä – Žiak, Oško, Uhrík