Trenčín chce postúpiť, Oremus: Máme jasný cieľ

Branko Radivojevič

foto: TASR

Štvrťfinálová séria Kaufland play off Tipsport Ligy 2017/2018 medzi Duklou Trenčín a HK Poprad sľubuje veľkú drámu. Svedčia o tom zápasy základnej časti, ktoré boli veľmi vyrovnané. Trenčania si to uvedomujú, no majú jasný cieľ.

Dukla začala sezónu ako z partesu, dlho viedla ligovú tabuľku, ale neskôr prišla séria negatívnych výsledkov, čo ju stálo víťazstvo po základnej časti. V závere si však sériou piatich výhier uhájila aspoň tretie miesto. „My sme hrali v posledných kolách vynikajúco, hrali sme aj dobrý hokej. Takže ja verím, že v tom budeme pokračovať,“ povedal pre TASR brankár Michal Valent.

Jazýčkom na váhach môžu byť brankári

Vzájomné zápasy s Popradom však naznačujú, že Trenčanov čaká neľahká úloha. Všetkých šesť duelov skončili víťazstvom jedného či druhého tímu rozdielom jedného gólu. Dukla vyhrala štyri zápasy, Poprad dva. „My sme s Popradom odohrali kvalitné zápasy. Oni majú svoju silu, my tiež. Bude to vyrovnaná séria, v ktorej rozhodnú maličkosti. My sme v Poprade odohrali veľmi dobré zápasy, dvakrát sme tam vyhrali. V každom zápase treba urobiť maximum, aby sme boli úspešní. Silu v mužstve na to máme,“ uviedol tréner Trenčína Peter Oremus.

Štyridsaťsedemročný kormidelník prevzal mužstvo pred začiatkom aktuálnej sezóny. Po tej vlaňajšej, kedy si všetci pod hradom Matúša Čáka vytrpeli svoje a museli zachraňovať najvyššiu súťaž až v play out, si chcú tentokrát prinavrátiť radosť z hokeja. „My sme pred sezónou prišli do Trenčína s nejakými cieľmi, nebudem nič skrývať. Začíname doma a máme výhodu, že aj v prípade potrebného rozhodujúceho zápasu budeme hrať pred svojimi fanúšikmi. Musíme ísť za svojim cieľom a všetci, ktorí v Trenčíne robia okolo hokeja, si to uvedomujú,“ dodal Oremus, ktorý pred sériou nebude robiť žiadne zmeny na ľade a ani mimo neho. „Nebudeme nič meniť. Máme od začiatku sezóny určené, kto má ako pracovať a pôjde len o hernú disciplínu každého jednotlivca.“

Jazýčkom na váhach budú aj výkony brankárov a ten trenčiansky má momentálnu formu naozaj skvelú. V závere základnej časti vychytal v troch po sebe idúcich zápasoch čisté konto. „Tie nuly boli super, ale bola to veľmi dobrá tímová práca. Teraz začíname od nuly. Teším sa, je to nová súťaž, zápasy sú iné. Celá kabína sa teší. Ale vieme, že, Poprad je ťažký súper, v sezóne s nami hrali vyrovnané zápasy. Nemôžeme nič podceniť. Verím, že sme dobre pripravení a že sa budeme tešiť my,“ uzavrel Valent.

Môže vás zaujímať

Görgesová postúpila do 2. kola turnaja WTA v Luxemburgu