Jednou vetou

Tréner hádzanárov Lipták: Rozhodcovia mali ruské dresy

foto: TASR, zdroj: hlavne.sk

Slovenská mužská hádzanárska reprezentácia nastúpila na svoj piaty zápas v kvalifikácii na majstrovstvá Európy v zaplnenom bratislavskom štadióne Ondreja Nepelu. Ich súpermi boli nepríjemní Rusi.

Slováci potrebovali vyhrať, ak si chceli udržať ešte nejaké nádeje na postup. Nehrali len za seba, ale aj za brankársku legendu Richarda Štochla, ktorý sa lúčil s kariérou. Duel však zverencom Martina Liptáka nevyšiel a po prehre o gól sa rozlúčili so šancami na postup. Kormidelník slovenskej reprezentácie mal po stretnutí zmiešané pocity.

Ako hodnotíte zápas?

Som sklamaný kvôli chlapcom i divákom. Čo sa nám stalo, to je hrozné. Nešťastná prehra. Nehovorím, že sme hrali dobre, to vôbec nie. V prvom polčase sme urobili jedenásť zbytočných chýb. Za predvedený výkon, keď sme od Rusov dostali len 25 gólov, sme si remízu zaslúžili. Nadrieme sa ako kone, v našej hre boli výborné i slabé veci, ale toto malo byť odmenené aspoň jedným bodom.

Čo hovoríte na atmosféru?

Niečo podobné sme už zažili aj v Košiciach. Je to úžasné, keď príde na hádzanú toľkoto ľudí a ženú vás vpred. Niekedy mali tendenciu pískať, keď sme zbytočne stratili lopty. Chlapci to však nerobia úmyselne, plynie to z toho veľkého chcenia.

„Rumunskí rozhodcovia pískali na hovno.“

Čaká vás ešte jeden zápas vo Švédsku, v ktorom už prakticky o nič nepôjde…

Pred posledným zápasom vo Švédsku sa nedá povedať nič. Neviem, v akom stave bude tím. Teraz sú maximálne sklamaní. Nie sami zo seba, ale z toho, že sa to nepodarilo. Všetky zápasy sa skončili pre nás nešťastne. V Rusku sme remizovali, so Švédmi prehrali len o štyri góly, s Čiernou Horou remíza a následne prehra o gól a dnes opäť prehra o gól. Boh nám zrejme nedopraje vyhrať ani jeden zápas. Je mi ľúto aj toho, že rozhodcovia dnes nosili ruské dresy. Musím z chlapcov ešte niečo dostať, aby mali chuť na posledný zápas.

Ako ich budete motivovať?

Skúste mi poradiť… Ja naozaj neviem. Netuším, v akom budú stave. Určite sa teraz nepôjdu opiť. Musia toho mať plné zadky, musíme zregenerovať. Je to však medzištátny zápas a každý takýto duel musíme brať s plnou vážnosťou. Nemôžeme si povedať, že tam ideme na výlet a dáme si švédske pivo.

Z čoho pramenila tá chyba v poslednej minúte, keď ste zbytočne stratili loptu a následne dali Rusi víťazný gól?

Neviem, je to ťažká otázka. Zrejme však z príliš veľkého chcenia.

V poslednej sekunde ste dali vyrovnávajúci gól, arbitri ho však neuznali, pretože padol údajne až po záverečnom klaksóne…

Táto rozhodcovská trojica by ten gól neuznala, ani keby padol šesť sekúnd pred koncom. Všetko sú to však špekulácie, keby sme nepokazili tú prihrávku v závere mohli sme vyhrať a nemuseli by sme tu špekulovať.

Podáte na rozhodcov dnešného duelu sťažnosť?

Zbláznili ste sa? Na čo by to bolo? Môžem podať maximálne sťažnosť voči tomu, že som sa spotil. Obaja rumunskí rozhodcovia pískali na hovno, tretí delegát z Rakúska tiež urobil svoje. Upokojoval ma pri tých zlých rozhodnutiach hlavných arbitrov, aby som nedostal infarkt. O tomto sa však netreba rozprávať, chyby sme urobili najmä my a nie rozhodcovia.

Môže vás zaujímať

Organizátori z Hungaroringu ušetria na poplatkoch 17,4 mil. eur