Jednou vetou

Tréner Hanlon nepokračuje v Miškovci, skončil aj útočník Somogyi

Na snímke tréner Miškovca Glen Hanlon

foto: TASR – Roman Hanc

Kanadský hokejový tréner Glen Hanlon ukončil svoje pôsobenie v klube DVTK Jegesmedvék Miškovec. V tíme maďarského účastníka Tipsport ligy nepokračuje ani útočník Balász Somogyi. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Hanlon viedol hokejistov Miškovca v premiérovej sezóne tímu v Tipsport lige. V základnej časti obsadili zo ziskom 87 bodov 8. miesto, v následnom predkole play off však v maďarskom derby podľahli Budapešti.

Hanlon sa po sezóne vrátil domov do Kanady a od klubu si zobral čas na rozmyslenie o svojej budúcnosti. Napokon sa do Miškovca nevráti.

Carolina zdolala Washington 2:1 a v sérii vyrovnala na 2:2

„Nechcel som sa uponáhľať so svojím rozhodnutím, o svojej budúcnosti som sa poradil aj s rodinou. Napokon som sa rozhodol, že sa nevrátim do DVTK. Bolo ťažké povedať klubu, že končím, pretože som sa v ňom cítil veľmi dobre. Dostal som veľkú dôveru vedenia a to dokonca aj v úvode sezóny, keď sme nemali takmer žiadne víťazstvá,“ uviedol Hanlon pre klubovú stránku.

V tíme „ľadových medveďov“ nepokračuje ani útočník Balász Somogyi. Ten odohral v sezóne 2018/2019 celkovo 60 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 11 gólov a 14 asistencií.

Môže vás zaujímať

Samuel Mráz strávil týždeň v izolácii, bez opakovaného testu však už trénuje