Jednou vetou

Tréner Kovač má v Bayerne pevnú pozíciu, Rummenigge: „Dosiahol úspech“

Niko Kovač

foto: TASR/AP

Tréner futbalistov Bayernu Mníchov Niko Kovač sa nemusí obávať o svoju budúcnosť. Uviedol to výkonný riaditeľ klubu Karl-Heinz Rummenigge, ktorý chcel vyvrátiť fámy o nespokojnosti vedenia s prácou 47-ročného kouča.

„Jeho zotrvanie nikto nikdy nespochybnil,“ povedal Rummenigge pre periodikum Bild. Práve jeho považovali nemecké médiá za najhlasnejšieho Kovačovho kritika.

Conte by sa mal stať novým trénerom Interu Miláno

Pomohol si k tomu vyhlásením po aprílovom triumfe Bayernu nad Dortmundom 5:0, keď upozornil, že v Mníchove nikto nemá istú svoju pozíciu.

V najnovšom rozhovore sa však predstavil v opačnom svetle a trénera pochválil za doterajšie výkony: „Niko je mladý a relatívne neskúsený kormidelník. Napriek tomu dokázal získať titul a to je v prvej sezóne na lavičke Bayernu veľký úspech.“

Rummenigge zároveň dementoval špekulácie, že o Kovačovom zotrvaní rozhodne sobotný zápas finále Nemeckého pohára s Lipskom.

Armstrong o dopingovej minulosti: Nezmenil by som nič

„Iba blázon by prijímal takéto rozhodnutia na základe jediného zápasu. Súhlasí so mnou aj prezident Uli Hoeness. V mnohých veciach sa naše názory rozchádzajú, ale v otázke trénera sa zhodneme.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu