Jednou vetou

Tréner nemeckej futbalovej reprezentácie Löw skončil v nemocnici

Tréner futbalovej reprezentácie Nemecka Joachim Löw

foto: TASR/AP

Trénera nemeckej futbalovej reprezentácie Joachima Löwa museli hospitalizovať. Príčinou bola "športová nehoda", pri ktorej si 59-ročný kouč poškodil tepnu.

Aktualizované 11.45

Ako v piatok oznámil na svojej webstránke Nemecký futbalový zväz (DFB), Löw má po nehode problémy s krvným obehom a musí sa liečiť. Preto nebude na reprezentačnej lavičke počas najbližších dvoch zápasov kvalifikácie EURO 2022 proti Bielorusku (8. júna) a Estónsku (11. júna). Vo funkcii ho dočasne nahradí asistent Marcus Sorg.

„Cítim sa už celkom dobre, no musím byť najbližšie štyri týždne v oddychovom režime,“ citovala Löwa agentúra DPA. Podľa AFP sa tréner majstrov sveta z roku 2014 zranil pri cvičení, hospitalizovali ho na univerzitnej klinike vo Freiburgu.

„The Reds“ v Madride zabojujú o šiesty titul, Spurs o prvý

Počas jeho neprítomnosti pomôžu Sorgovi na lavičke aj tréner brankárov Andy Köpke a manažér Oliver Bierhoff. „Najdôležitejšie je, že Jogi bude o pár dní späť v plnej kondícii. Chcel by byť s hráčmi na ihrisku, no uvedomuje si, že teraz musí myslieť hlavne na svoje zdravie. Marcus Sorg a Andy Köpke vedia, čo treba robiť na tréningoch, navyše všetko budú na diaľku konzultovať s Jogim,“ povedal Bierhoff.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu